Naujienų srautas

Pozicija2020.04.23 14:03

Justas Džiugelis. Karbauskio „Gyvulių ūkis“

Būkime atviri: pandemijos akivaizdoje Seimas pasirodė nekaip – susikompromitavo sprendžiant medikų priedų prie atlyginimų klausimą, o ir pietavimas Seimo restorane, karantino metu, pagarbos nepridėjo. Atrodė, kad žemiau jau nėra kur kristi. Pasirodo, yra.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis (juk visi žinome, kad toje frakcijoje sprendimai priimami vienasmeniškai) nusprendė, kad Lietuvos Respublikoje demokratija – tai įrankis, kurį galima panaudoti tuomet, kai patogu.

Pavyzdžiui, garsiai šaukti, kad demokratiniuose rinkimuose tauta daugiausiai balsų atidavė „valstiečiams“, tad jie turi teisę daryti, ką nori. Ir darė: sąmoningai melagingais kaltinimais drabstė oponentus, šantažavo, mėgino užčiaupti žiniasklaidą, vieną po kitos kūrė tyrimų komisijas, kurių tikslas saviems statytiniams praskinti kelią į rinkimus – prezidento, savivaldybių ar ateinančius Seimo.

Tuo tarpu, kai demokratija suteikia galimybę tautai pamatyti „valstiečių“ dviveidiškumą, ją galima paprasčiausiai išmesti į šiukšlių dėžę. Taigi, valdantieji nusispjovė į Seimo statutą ir nusprendė, kad pakanka tik vieno plenarinio posėdžio per savaitę.

Žinoma, atšaukė ketvirtadienius – dienas, kai į darbotvarkę savo klausimus gali įtraukti trys opozicinės partijos ir, girdint visai Lietuvai, pareikalauti aiškių ministrų kabineto atsakymų į rūpimus klausimus. Kitaip tariant, iš Seimo darbo eliminavo demokratinio valdymo įrankius.

Visa tai daroma prisidengiant koronavirusu, tarsi COVID-19 didžiausią grėsmę kelia tik ketvirtadieniais vykstančių Seimo posėdžių metu.

Kartais tikrai manau, kad Karbauskis labai atidžiai išstudijavo G. Orwello „Gyvulių ūkį“ ir pasinaudojo šia knyga, kaip valstybės valdymo instrukcija. Baisiausia, kad ji veikia. Kol kas.

Kaip besistengtų, grubūs manevrai nepaslėps tikrojo valdančiųjų tikslo – bet kokia kaina užčiaupti tuos, kurių nepavyko įbauginti, nupirkti postais ar priversti paklusti šantažu. Žmonės mato keliukų asfaltavimą, nemokamus kotletus, medikų priedų prie atlyginimų skyrimo imitavimą ir testų dėl COVID-19 bei premijų skyrimą saviems. Tiesos neužčiaupsite.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą