Naujienų srautas

Pozicija2020.04.23 09:42

Vytautas Landsbergis. Pasirodė žinia

Pasirodė žinia, kad rytoj Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kalbėsis su Baltarusijos vadovu Aliaksandru Lukašenka.

Neabejotina ir pranešta, kad bus aptartas dvišaliuose santykiuose Lietuvai svarbiausias Baltarusijos atominės elektrinės (BAE) statybos klausimas. Statybos vieta „Rosatomo“ valia parinkta neleistiname artume nuo Vilniaus. Tokia yra Lietuvos valstybės nuostata, – vietos neleistinumas ir atsisakymas bendradarbiauti, tad gerai, jog ji bus tiesiogiai perduota Baltarusijos vadovui.

To tiesioginio įtvirtinimo stoka galėtų būti interpretuojama ir Maskvoje, ir Minske, kaip Lietuvos atsisakymas ligšiolinės nuostatos, kad BAE turėtų būti statoma, jeigu baltarusiams reikalinga, kitoje vietoje, ne Vilniaus pašonėje. Aiškiau pasakius – būtų interpretuota kaip mūsų šalies atsitraukimas, pritarimas, Lietuvos valstybės politikos pakeitimas.

Minskas, kuriam kažkodėl svarbu kuo greičiau pradėti nuostolingų milijardinių kreditų išmokėjimus paleidžiant BAE dabar parengtoje vietoje, Astrave, tikriausiai interpretuos pokalbį kaip sutikimą – Vilniaus pritarimą virš jo galvos pakabintai giljotinai.

Kaip tą pokalbį dėl Astravo interpretuos Lietuvos prezidento patarėjai ir užsienio reikalų ministras, kol kas ignoruojantis Seimo (komiteto) pavedimus – pamatysime.

Linkėtina, kad vieninga Lietuvos pozicija dėl BAE, neapsigaudinėjant pažadukais dėl giljotinos saugumo, būtų puoselėjama, išsaugota.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą