Naujienų srautas

Pozicija2020.04.13 19:55

Vytautas Landsbergis. Černobylis-2

Černobylis gyvas!

Tą patvirtina miškų gaisrų efektas, o sykiu ir nutylimas faktas, kad radioaktyviosios Černobylio velniavos gelmėse toliau vyksta branduolinis procesas, tik dar nežinome, koks ir kas iš jo bus. O juk bus. Liuobtels.

Kaip kompozitoriaus Felikso Bajoro „Sakmių siuitoj“:

- Ant pirmo prašymo leido karus.

- Ant antro prašymo leido marus.

- Ant trečio pažadėjo, bet dar nežinom, kas dar bus ant ateities...

Tai paties Dievo atsakai į Žemės prašymus, kad žmonės mirtų. Mat jų pernelyg prisidaugino.

Nereikėjo nei Maltuso teorijų, nei besimainančių barbarizmų Apokalipsės. Kažkuris baudžiavinės Aukštatijos kaimo senolis, normaliai įžvalgus bemokslis akademikas, jau kadų kadais tai sumąstė. Gerai, kad Kazimieras Būga (berods) užrašė. Neplepėkim, kad niekas neperspėjo. Žmonių prisidaugino, Žemė prašo palengvinimo.

Tad ką mums, 2020-ųjų akliesiems ir kurtiesiems, tebesako tęstinis Černobylis?

Ogi tai, kad tuoj turėsim jo pusbrolį Vilniaus pašonėje. Potencialų, maloniai bet kada galimą, arba užtaisytą aktualų.

Neįveikiama blogio galia, sykiu su Kremliaus neapykanta laisvai Lietuvai, jį čia užtaisė. Laisvoji Lietuva atrodytų tartum laisva gintis, bet ar ginasi? O jei nesigina arba nepakankamai, tai gal nelaisva.

Sulauksim ir antros karūnėlių bangos, vis dar slėpdami duomenis apie grėsmes ir priemones, ir pirmosios astraviruso bangos. Ir vėl to paties dairymosi: kuris čia neperspėjo? Kuris šaipėsi ir atmetinėjo grėsmę? Galėjo, bet nekalbėjo? Kuris kabinėjo itališkus makaronus?

Bet juk Lietuvos valstybė, apie kurią Atgimimo aušroje dainavo „Antis“, galėjo ir dar tebegali pasakyti futbolistų Baltarusijai: nesutinkame, neleidžiame pradėti BAE eksploatacijos Astrave. Aiškiai ir vienareikšmiškai. Nesutinkam, ir žinokit, kad prievartaujate, vykdote Kremliaus agresiją. Sustabdykit paleidimą! Atidėkit savo pačių pražūtį, dairykites ne tokių žmogėdriškų vietų.

Sunku bus puoselėti užuojautą sesei tautai, rinkti aukas dėl jūsų ir mūsų astraviruso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą