Naujienų srautas

Pozicija2020.02.05 16:21

Dovilė Šakalienė. Šita Vyriausybė myli moteris. Mirtinai

#ŠitaVyriausybėToliauMyliMoteris. #TeisingumasPagalTeisingumoMinistrą. #BaustiAukąPatogiau. Vyriausybės posėdis. 4 klausimas. Vyriausybės išvada – parengta Teisingumo (!) ministerijos – dėl įstatymo pataisų, kuriomis nebebaustume prostitucijoje išnaudojamų asmenų ir baustume tik sekso pirkėjus.

Sveikas protas, rinkos dėsniai ir moksliniai tyrimai liudija, kad paklausa sukuria pasiūlą. Tad kovoti su prostitucija efektyvu tik kovojant su paklausa, nes kol faktiškai nebaudžiami sekso pirkėjai (nubaudžiama keliolika per metus) ir suteneriai (per metus nubaudžiami vienetai) – teisėsauga tiesiai sako, kad į prostituciją įtraukiamų asmenų (90 proc. mergaičių ir moterų) skaičius auga (kasmet nubaudžiami šimtai).

Dauguma įtraukiami būdami 14 ar jaunesni, 75 proc. prostitucijoje esančių asmenų yra 13–25 metų amžiaus, 40 proc. įtraukė jų intymūs partneriai. 94–99 proc. prostitucijoje esančių moterų patiria fizinį smurtą, 2 iš 3 yra prievartaujamos, kas trečią kėsinamasi nužudyti, nužudomos 17 kartų dažniau, žudosi 12 kartų dažniau. Bet teisingumo ministras sako, kad čia nesąmonė, jos pačios to nori ir niekas jų neverčia. #ElvinasŽinoGeriau.

Pataisoms pateikimo stadijoje Seimas pritarė, kolegoms buvo aiškūs Europos Parlamento 2011 sprendimas dėl prostitucijos pripažinimo smurto prieš moteris forma, Europos Tarybos ir Europos Parlamento rezoliucijos, raginančios taikyti šį teisinį reguliavimą, o ir mūsų Seimas 2014 priimta rezoliucija įsipareigojo tai padaryti.

Beje, Generalinė prokuratūra savo išvadoje iš esmės pritarė siūlomam modeliui, siūlydama tik diskutuoti dėl sankcijos griežtumo sekso pirkėjui. „Ši priemonė mažintų prostitucija besiverčiančių asmenų pažeidžiamumą, sudarytų jiems sąlygas efektyviau ginti savo teises nukentėjus nuo seksualinės prievartos ar kitų nusikalstamų veikų“. Ačiū, kad bent mūsų teisėsauga gina žmogaus teises ir turi jautrumo.

Užtat Teisingumo (!) ministerijos išvada ir ministro pozicija – jos pačios to nori, nebaudžiant moterų ir baudžiant sekso pirkėjus būtų „paneigta visuomenėje nusistovėjusių vertybių sistema, pagal kurią prostitucija iki šiol laikyta dorovės normas pažeidžiančiu užsiėmimu ir yra netoleruotina.“ Ir bendrai, Vyriausybės išvada „atitinka Septynioliktosios LR Vyriausybės programą“.

Premjeras man leido pasisakyti – ačiū, galėjo neleisti – bet į mano pateiktus duomenis ir klausimą, kodėl neužklausta žmogaus teisių institucijų išvadų – Lygių galimybių kontrolierės ir Seimo kontrolierių – tyla.

Pritarta bendru sutarimu. Bendru sutarimu.

O ką, viskas osom – atsiveria tokio gražumo vaizdIAlis, kad supranti, kokia smulkmena buvo diskusija dėl eurokomisaro lyties. Vyriausybėje yra viena moteris (o kiek reikia?), smurtas lyties pagrindu yra Statistikos departamento kaltė (blogai tie skaičiai rodo, blogai), Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ratifikuoti nėra poreikio (nes ten slepiasi naujos nenatūralios lyčių formos), smurto aukos gauna visą pagalbą (ką tie nvošnikai supranta, svarbu eilutė yra? Yra!), padorius vyrus prievartautojais verčiančias amoralias moteris reikia gaudyt ir baust (kokie dar moksliniai tyrimai, nesąmonė, va vakcinose beždžionių embrionai, nėr ko mokslu pasitikėti), ir kokia dar baudžiamoji už žmogaus pirkimą lytiniam išnaudojimui (jos pačios nori ir joms patinka, ir trumpus sijonus nešioja tam, kad būtų išprievartautos), o privaloma mediacija bus VISAIS skyrybų atvejais (ministras nuoširdžiai nesuprato, kodėl įbauginta ir sužalota moteris negali taikių derybų būdu susitarti su smurtautoju dėl vaiko gyvenamosios vietos ar išlaikymo).

Šita Vyriausybė myli moteris. Mirtinai.

#TeisingumoMinistrasMoterųEkspertas
#JautrumasLiejasiPerKraštus

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą