Pozicija

2019.12.12 12:54

Gintaras Vaičekauskas. Liepto galas prieitas – „valstiečiai“ uždraus ir save

Draudimų epochos saulėlydyje pagaliau prieitas liepto galas. „Valstiečiai“, jūs jau bandote uždrausti ir save. Kažkaip neaiškiai išsireiškiau? Tai tada skaitykite toliau. Ir iki galo. O gale pasirodys du balti gandrai. Ne, ne arkliai, o būtent gandrai. Du. Ir dar balti.

Taigi, viskas nuo pradžių. Vakar, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) kad šovė, tai šovė. 5792 eurų baudą išrašė nealkoholinės netrauktinės „Čepkeliai“ gėrimo gamintojams. Kontrolieriams pasirodė, kad nealkoholinio gėrimo butelis stebėtinai panašus į daiktą, kuriame gali būti alkoholinis gėrimas. Bobutės sako: jeigu rodos, tai žegnokis.

Dar kontrolieriams pasirodė baisu, kad ant nealkoholinio gėrimo etiketės galima įžiūrėti internetinį adresą puslapio, kuriame panaršius, gali imti ir atrasti istorijų apie alkoholį. Žodžiu, suprask tiesiogiai – perskaitei ir pasigėrei.

Kas galėjo pagalvoti, kad praėjus 20–imčiai 21 amžiaus metų, šioje šalyje stos laikas, kai bus baudžiama už vizualą ir tai, ką tu galbūt rasi internete.

Jeigu jau taip, tai tada prašau gerbiamą NTAKD įvertinti ir kitą pavyzdį.

Taigi, Naisiuose (antialkoholinės propagandos sostinėje), vos prieš dvi savaites, gruodžio 1–ą dieną, duris atvėrė restoranas, kurio pavadinimas „Baltas Gandras“. Sakot nieko tokio. Ar jūs, pavadinimo autoriai, žinote, ką tai reiškia? Su kokiu gandru asocijuojasi tas pavadinimas? Tai tada klausykit. „Baltas gandras“ arba rusiškai „Belyj aist“ yra garsiausias sovietmečio brendis. Beje, iki šiol pilstomas. Prašmatnus moldaviškas brendis. Visi save gerbiantys girtuokliai–veteranai žino šį gėrimą ir vertina. Ir tai dar ne viskas. Šiuo gėrimu iki šiol prekiaujama Lietuvoje. Neduokdie, šio gėrimo negausiu naujajame Naisių restorane.

Kas man įrodys, kad internetinis adresas, nukreipiantis į blaivybės apsėstą Čepkelių raistą, yra nusikalstamas, o štai restoranas „Baltas gandras“ nesukelia jokių asociacijų bei nepriverčia nuodėmingai pagalvoti, kaip čia įsipylus 100 ar 200 g to „gandro“.

Gerbiami Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento kontrolieriai, ką jūs ten rūkote ir geriate darbe? Kiek gandrų kalena jūsų galvose? Jeigu ir geriate, ir rūkote, tai reikalauju uždrausti restorano pavadinimą „Baltas gandras“. Ir nubausti sočia bauda. Už alkoholio skatinimą.

Jau galvojau, kad nuo tada, kai buvo plėšomi užsieniniai žurnalai, kuriuose buvo alkoholinio gėrimo vaizdai, toliau jau niekur. Pasirodo, galima čiuožti dar giliau. Bausti už nealkoholinę ir netrauktinę. Tai yra bausti save. Trypti ir jau ant taip gerokai diskredituotos antialkoholinės kampanijos.

Beje, atsidaryti restoraną Naisių centre be dvarponio sutikimo, vargu bau, ar pavyktų. Tad įdomu, kas jo savininkas. Bet tam reikalui yra prisikūrusių žurnalistinių tyrimų kontorų, kurioms gal tai irgi pasirodys įdomu.

Beje, Naisių restorano logotipe FB yra du balti gandrai. Ne du balti traktoriai, ne du balti akliai, o du balti gandrai. Pasirodo, kad užtenka ir dviejų baltų gandrų, kalenančių galvoje, kad pradėtum bausti už tai, už ką kovoji – už blaivų protą.