Naujienų srautas

Pozicija2019.10.24 10:00

Robertas Šarknickas. Alytaus miestą užpuolusį monstrą mes įveiksime kartu

Mūsų Alytų aptemdė godus niekšelis, kuris padarė didelę žalą miestui. Šis monstras – gaisras – mieste šeimininkauja jau aštuntą dieną. O miestas kovoja. Deja, vienas.

Žmonės pikti, pavargę ir išduoti, patyrę sveikatos problemų, o įmonės, gamyklos patyrė didžiulius finansinius nuostolius. Tačiau tai ne tik Alytaus miesto, o visos valstybės katastrofa. Todėl Alytus negali būti paliktas vienas.

Pikta, kad mūsų kraštą pavėluotai aplankiusi nacionalinė ekstremalių situacijų komisija, įvertinusi pasakė, kad tai miesto, bet ne valstybinio lygmens pavojus. Girdite? Miesto! Nepaisant fakto, kad tas velnio debesis septynias dienas žadino ir vertė žmones išvažiuoti iš namų ne tik Alytaus mieste, bet ir rajone, Prienuose, Birštone ar net Kaune.

Tačiau nebežiūrint į pelenus, miestas turi stotis ant kojų ir eiti į priekį, nusivalyti langus, pasveikti, ir vėl kibti į darbus. Ir šioje vietoje norėčiau pasakyti, kad mano krašto žmonėms reikia žmogiško supratimo bei taikaus biurokratų dialogo su miesto valdžia.

Taip, mes jautėme moralinį palaikymą iš visos šalies žmonių, na ir aukštas pareigas užimančių asmenų dėmesį. Problemai abejingas neliko ir prezidentas. Kad ir pavėluotai, bet reakcija vis dėlto buvo išreikšta. Tačiau pagalbos iš valstybės norime ne tik gaisro metu, o iki paties galo, ne tik moralinio palaikymo, bet ir realių darbų. Todėl prašau Vyriausybės padėti – skirti papildomas lėšas, atstatyti socialinį gerbūvį Alytuje bei išgydyti Alytaus bei visos paveiktos Lietuvos žaizdas. Mums reikia ne tik dvasinės paramos, bet ir finansinės.

Ugnis, dūmų kamuolių teršalai smogė Alytaus biudžetui žemiau juostos. Miestas metė milžiniškas sumas gaisro bei jo padarinių likvidavimui, visą savaitę buvo uždarytos Pramonės rajone esančios gamyklos, įmonės, buvo pakoreguotas ugdymo įstaigų tvarkaraštis. Mieste stojo gyvenimas, o vaizdas gatvėse priminė Černobylio katastrofą. Maža to, gaisro sukelta žala viršijo 5 mln. eurų sumą. Ir tai tik preliminari suma, šiuo metu dar negalima tiksliai įvardyti miesto patirtų finansinių nuostolių, bus skaičiuojama. Bet jau dabar galima pasakyti, kad tai – milžiniškos sumos.

Visas dienas domėjausi situacija Alytuje, bendravau su ugniagesiais, specialistais siūlydamas įvairią pagalbą ir palaikydamas ryšį su Alytaus miesto meru. Įvertinęs visą situaciją, parengiau kreipimąsi į Vyriausybę dėl gaisro bei padarytos žalos aplinkai likvidavimo darbų finansavimo, kurį teiksiu ministrui pirmininkui. Tačiau vienas pats, be kolegų pagalbos, negaliu to padaryti. Tad Alytaus ir savo vardu, esu dėkingas 46 Seimo nariams:

S. Tumėnui, V. Simulikui, R. Miliūtei, K. Smirnovui, A. Nekrošiui, R. Karbauskiui, Z. Streikui, P. Valiūnui, L. Balsiui, T. Tomilinui, J. Varžgaliui, J. Imbrasui, J. Jaručiui, A. Butkevičiui, A. Palioniui, A. Jankuvienei, J. Rimkui, A. Papirtienei, L. Stasevičiui, G. Vasiliauskui, A. St. Nausėdai, P. Nevuliui, A. Gaidžiūnui, K. Bacvinkai, G. Kinduriui, V. Rasteniui, R. Sinkevičiui, P. Čimbarui, D. Gaižauskui, D. Kepeniui, A. Kirkučiui, A. Norkienei, G. Burokienei, V. Ačienei, V. Rinkevičiui, A. Šimui, V. Bukauskui, S. Gentvilui, J. Liesiui, A. Stančikui, L. Staniuvienei, G. Kirkilui, M. Puidokui, O. Valiukevičiūtei, E. Jovaišai, kurie pasirašė kreipimąsi dėl papildomos finansinės pagalbos likviduojant gaisrą bei jo padarinius.
Nuoširdžiai dėkoju visiems, o Tau, Alytau, stiprybės ir sėkmės. Mes galime. Tikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą