Naujienų srautas

Pozicija2019.10.16 10:35

Bronislovas Matelis. Karbauskio reputaciją į miltus sumalė užsispyręs jo dėstytojas. Tai – žlugimo pradžia?

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis lieka savo pareigose. Slaptame balsavime dalyvavo tik 11 Seimo narių ir tai liudija, jog daugelis tiesiog nepanoro dalyvauti intrigose, kurias, pasijutęs kažkieno asmeniškai įžeistas ir neįvertintas, nuolat rengia Ramūnas Karbauskis. Ir prieš savus, ir prieš opoziciją.

Beveik prieš trejus metus viešai sakiau, kad, jeigu R. Karbauskis liks Seime, neatsistatydins, tai malsimės nuolatiniuose skandaluose visą kadenciją. Kai kas šį mano pasakymą galėjo priimti kaip mano emocijų protrūkį, bet tokią išvadą dariau remdamasis tuo, ką tomis dienomis teko išgirsti apie šį žmogų.

Dabar vėl esame verčiami prognozuoti, o ką dar iškrės R. Karbauskis? Ir iškrėtė – nuo šiol, sakė jis, už Seimo pirmininko darbą bus atsakinga opozicija.

Palauk, palauk, o kiek valdančiųjų dalyvavo balsavime atstatydinant Seimo pirmininką? Jeigu visi to siekę pilvu būtų atšliaužę, jeigu būtų pakloję tam tikslui visas savo jėgas, tada suprasčiau R. Karbauskio virkavimą. Dabar – net pirštelio nepajudino, kad pasiektų tą saldainį, tik užpakalius lauk išnešė, ir dabar, lyg įsižeidęs vaikas, rodo pirštu į opoziciją.
Be to, o kas bus atsakingas už taip pat jokiai politinei jėgai Seime neatstovaujantį vicepirmininką Remigijų Žemaitaitį?

Estų policija kelių eismo taisykles pažeidusiems vairuotojams taiko įdomią bausmę: arba moki didelę baudą, arba pastovi ramiai skirtą laiką šalikelėje, apmąstai savo elgesį, ir tik tuomet grįžti į kelią. Balsavome ne dėl V. Pranckiečio, o dėl R. Karbauskio. Tuo balsavimu beveik visas Seimas – ir valdantieji, ir opozicija – pasiuntė prasižengėlį R. Karbauskį į politikos šalikelę. Pastovėti ir pamąstyti.

Labai juokinga, tačiau R. Karbauskis jau pareiškė, kad to balsavimo nelaiko savo pralaimėjimu. O tai kaip kitaip! Po trejų iš eilės neva laimėtų rinkimų šis balsavimas tikra pergalė, nors prieš diskusiją valdantieji tiesiog išsilakstė...

Kodėl šis balsavimas pasiuntė R. Karbauskį į šalikelę? Visi valdantieji staiga pamatė, kad jis nebėra alfa patinas ir dabar viskas pamažu pradės keistis tik gerą. Bent jau aš to tikiuosi.

Dar kokią savaitę ar dvi matysime R. Karbauskio politines konvulsijas, jis dar viską neigs, prirašys krūvą skundų, įtikinės savo frakciją, kad jis teisus, ragins dar vieną apkaltą rengti, bet tai bus absoliuti salietra, tuo tikės vis mažiau ir mažiau.
Visą valdžią savo rankose sukaupęs lyderis ilgai šūkavo, kad jis bus arba Seimo pirmininkas, arba pavaduotojas, kad prisiims atsakomybę, ir staiga paaiškėja, kad niekam jo atsakomybės nebereikia, o jo galios labai menkos, jeigu nesugeba užimti sau priskirtų postų ir suvaldyti situacijos. Naujos intrigos ir raginimas toliau maištauti bei kelti chaosą nebeįtikins ir saviškių.

Būkime teisingi – Seimui labai reikia, kad tie likę vieneri metai būtų skirti racionaliam darbui, jeigu toks dar įmanomas. Tačiau iš valdančiųjų jau sklinda kalbos, kad kitų metų biudžetas gali būti atmestas, nes valdantiesiems pritrūks balsų jį patvirtinti.

Vieni nori daugiau pinigų vienai sričiai, kiti kitai, treti jaučiasi įžeisti, kad žadėtų postų negavo, dar kiti nebalsuos už naujų mokesčių paketą, socdarbiečiai kojų ir rankų neteks, bet Žemės ūkio ministerijos į Kauną neiškels, visi valdančiųjų gretose kažkuo nepatenkinti.

Tikslas tokio balsavimo prieš biudžetą būtų tiesiog priversti trauktis premjerą Saulių Skvernelį. Likęs vienas lyderis R. Karbauskis, jau sužeistas, be to, nebegalintis pasigirti itin gera reputacija, būtų lengvas grobis koalicijos partneriams.

Atėjo laikas konstatuoti, kad R. Karbauskis tiesiog nebeturi draugų, kuriais galėtų pasikliauti politikoje. Ilgai jis savanaudiškai naudojosi kitais, melavo, blefavo ir išsisukinėjo, tačiau jam suteiktas pasitikėjimo kreditas šiuo metu išseko. Ir tai įsitikinsite artimiausiu metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą