Naujienų srautas

Pozicija2019.05.06 10:08

Amiras Maimonas. Raketos virš Izraelio: 15 sekundžių realybė

Įsivaizduokite, kad vidury nakties jus pažadina kaukiančios sirenos, kurios įspėja, jog per mažiau nei 15 sekundžių jūsų namas gali būti sunaikintas. Jūs autopilotu bėgate per gatvę į artimiausią slėptuvę. Vos patekęs į vidų išgirstate kurtinantį sprogimą – tai reiškia, kad raketa sprogo vos už kelių gatvių. Jūsų kūnas pradeda nevaldomai drebėti, nes suprantate, kad, jei nebūtumėte palikęs savo lovos prieš kelias sekundes, dabar jūsų nebebūtų gyvo.

O dabar įsivaizduokite milijonus eilinių piliečių, kurie išgyvena būtent tai. Kaukiančios sirenos ir be paliovos sproginėjančios raketos, motinos, griebiančios vaikus iš žaidimų aikštelių, tėvai, kelkraščiuose sustoję ir savo kūnais lyg šydu dengiantys naujagimius, seneliai, iš paskutiniųjų lipantys laiptais iš penkto aukšto – visi jie gelbstisi patys ir gelbsti savo šeimas nuo mirties, tikėdamiesi pasislėpti iki kito raketos sprogimo.

Dabar įsivaizduokite, kad namai ir darželiai sunaikinti, dūžtantis stiklas ir skeveldros skrieja visomis kryptimis, o keturių vaikų tėvas Moshe Agadis, gamyklos darbuotojas Ziyadas Alhamamdahas arba automobilio vairuotojas Moshe Federis, taip pat Pinchas Menachemas Prezuazmanas, kurio sūneliui – tik pusantrų metukų, žuvo. Žuvo todėl, kad jie – izraeliečiai.
Per pastarąsias trisdešimt šešias valandas teroristinė organizacija „Hamas“ ir palestiniečių grupuotė „Islamo džihadas“, geležiniu kumščiu kontroliuojančios Gazos Ruožą, iš Gazos Ruožo į Izraelio teritoriją paleido daugiau kaip 650 raketų (toks skaičius fiksuotas sekmadienį, 16:30 val.).

Šios teroristinės organizacijos tęsia apšaudymą raketomis, nutaikytomis į civilius Izraelio gyventojus, paleistomis iš tankiausiai apgyvendintų Gazos vietų, panaudodamos vietinius Gazos gyventojus kaip žmogiškuosius skydus. Taip kiekviena paleidžiama raketa tampa dvigubu karo nusikaltimu.

Nuo 2005 m. Izraelio nebėra Gazos Ruože, o po 2007 m. kruvinojo perversmo Gazos teritorija yra valdoma brutalaus „Hamas“ režimo. Žudikiškos „Hamas“ ir „Islamo džihado“ grupuotės laiko Gazos gyventojus įkaitais, nors jie tikrai nusipelnė visiškai kitokio gyvenimo. Gyvenimo be teroristinės diktatūros.

„Hamas“ ir „Islamo džihadas“ kasdien vykdo karo nusikaltimus tiek prieš Izraelio, tiek ir prieš Gazos gyventojus, tačiau tarptautinė bendruomenė vis dar dvejoja ir neįvardija agresorių tikraisiais jų vardais: „Hamas“ ir „Islamo džihadas“. Tas pats moralinis kompasas turi būti taikomas visiems smurtiniams diktatoriams. Nėra jokios galimybės išteisinti „Hamas“ ir Islamo džihadistų dėl jų žiaurumo prieš Gazos žmones ir jų nuolatinės teroristinės veiklos. Jei išties norima priartėti prie taikaus sprendimo, demokratinės šalys ir žmogaus teisių gynėjai turi moralinę pareigą įvardinti „Hamas“ ir Palestinos grupuotę „Islamo džihadas“ tikraisiais jų vardais: tai – teroristinės organizacijos.

Kadangi milijonai izrealiečių patiria raketų antskrydžius iš Gazos Ruožo, Izraelis ir toliau gins savo piliečius ir užtikrins jų saugumą, kaip tai darytų bet kuri kita demokratinė valstybė. Geležinio kupolo gynybos sistema sulaikė daugybę iš Gazos paleistų raketų ir išgelbėjo daug gyvybių. Kol „Hamas“ ir „Islamo džihadas“ tęsia atakas iš Gazos Ruožo prieš Izraelio bendruomenes, Izraelis reaguoja naikindamas teroristų infrastruktūrą, įskaitant mokymų bazes, teroristinius tunelius ir raketų paleidimo įrenginius, visomis išgalėmis vengiant civilių aukų.

Tad šį rytą, kai jūs kėlėtės iš šiltos ir patogios lovos ir ruošėtės eiti į mokyklą ar darbą, šimtai tūkstančių Izraelio jaunuolių gūžėsi šaltose slėptuvėse. Ir kurį laiką ten užsibus. Nenutrūkstamos raketų atakos iš Gazos Ruožo atima iš Izraelio ir Gazos jaunimo galimybę eiti į mokyklą, sportuoti ir tiesiog normaliai gyventi.

Ar jūs leistumėte teroristams diktuoti, kaip jums gyventi?

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą