Pasaulyje

2019.04.09 11:21

EŽTT: Rusija Navalnui turi sumokėti 22 tūkst. eurų kompensaciją

LRT.lt, BNS2019.04.09 11:21

Rusija pažeidė žmogaus teises 2014 metais ilgai laikydama namų arešte prezidento Vladimiro Putino oponentą ir kovotoją su korupcija Aleksejų Navalną, antradienį nutarė Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT). Teismas Rusiją taip pat įpareigojo aktyvistui sumokėti per 22 000 eurų.

„Jam taikyti suvaržymai, įskaitant nustatytas griežtą bendravimo suvaržymą, buvo neproporcingi pareikštiems baudžiamiesiems kaltinimams, – nurodė EŽTT ir padarė išvadą, kad savo veiksmais Rusija pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją.

„Taip pat akivaizdu, kad su juo buvo taip elgiamasi, siekiant apriboti jo viešąją veiklą“, – pridūrė teismas ir pridūrė, kad buvo pažeista opozicijos veikėjo žodžio laisvė.

A. Navalnas pasveikino šią nutartį kaip Rusijos žmonių pergalę.

„Esu tikras, kad šis sprendimas atneš svarbių pasekmių žmonėms Rusijoje, nuolat patiriantiems tokį įstatymų nepaisymą“, – jis parašė savo „Instagramo“ paskyroje.

A. Navalno advokatė Olga Michailova sakė, kad jos klientui EŽTT priteisė 20 tūkst. eurų moralinę kompensaciją ir 2,5 tūkst. eurų sumą teismo išlaidoms padengti. Pats aktyvistas reikalavo sumokėti 100 tūkst. eurų kompensaciją.

„Mes patenkinti teismo sprendimu“, – pridūrė ji.

Kremlius antradienį sureagavo į EŽTT sprendimą ir pareiškė „negalintis sutikti“ su tokia nutartimi.

„Tai buvo gana netikėta, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. – Tikrai negalime su tuo sutikti. Turime Teisingumo ministeriją – jos prerogatyva yra spręsti šiuos klausimus.“

A. Navalnas ir jo brolis Olegas 2014 metais buvo nuteisti sukčiavimo byloje, susijusioje su jų darbu prancūzų kosmetikos kompanijai „Yves Rocher“.

Opozicijos politikas buvo nuteistas kalėti pusketvirtų metų lygtinai, o jo brolis tokiam pačiam periodui buvo įkalintas. Aktyvistai tai prilygino „įkaito paėmimui“.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) 2017 metais nusprendė, kad šie nuosprendžiai buvo „nepagrįsti ir pernelyg griežti“, ir nurodė Rusijai sumokėti broliams 83 tūkst. eurų kompensaciją.

 

 


 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt