Pasaulyje

2015.09.08 13:45

ET parlamentinėje asamblėjoje siūlo reikalauti nešališko B. Nemcovo nužudymo tyrimo

BNS2015.09.08 13:45

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijos Strasbūre metu užregistruota deklaracija, skirta tragiškai nužudyto rusų demokrato Boriso Nemcovo atminimui pagerbti.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijos Strasbūre metu užregistruota deklaracija, skirta tragiškai nužudyto rusų demokrato Boriso Nemcovo atminimui pagerbti.

Lietuvos Seimo ETPA delegacijos pirmininko pavaduotojo Emanuelio Zingerio iniciatyva registruotoje deklaracijoje pažymima, kad B. Nemcovas paskyrė savo gyvenimą kovai už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje. Jis visada pasisakė už taiką bei demokratines vertybes ir aštriai kritikavo Rusijos invazijas į Gruziją ir Ukrainą.

Parlamentarai reikalauja, kad jo nužudymas būtų kuo greičiau nešališkai ištirtas. Anot jų, geriausias Nemcovo atminimo pagerbimas būtų pasikeitusi situacija Rusijoje ir galimybė surengti skaidrius ir demokratinius rinkimus.

Dokumente parlamentarai taip pat ragina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „sustabdyti politiškai motyvuotas žmogžudystes“ ir „liautis transliuoti propagandą, skatinančią neapykantą politinei opozicijai“.

Rusijos vyriausybė taip pat raginama baigti persekioti Rusijos demokratus ir, be kitų klausimų, atšaukti įstatymą, kur nevyriausybinės organizacijos prilyginamos užsienio agentams.

Taip pat parlamentarai kreipiasi į tarptautines organizacijas kviesdami jas pradėti tirti Čečėnijos vadovo Ramzano Kadyrovo režimo nusikaltimus Rusijoje ir įtraukti šią grupuotę į teroristinių organizacijų sąrašą.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos