Pasaulyje

2019.04.09 10:16

Vašingtonas siekia užkirsti kelią Egiptui įsigyti rusiškos ginkluotės

BNS 2019.04.09 10:16

Jungtinės Valstijos gali paskelbti Egiptui sankcijų, jei Kairas įsigis Rusijos gamybos karo lėktuvų, prieš antradienį numatytą JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Egipto lyderio Abdel Fattaho al Sisi susitikimą paskelbė Baltieji rūmai.

Komentuodamas Egipto įsipareigojimą pirkti iš Rusijos naikintuvų Su-35, vienas Baltųjų rūmų pareigūnas pareiškė: „Tokiose sandoriuose dalyvaujančios šalys turi žinoti, turime mažai galimybių sušvelninti (jų pasekmes)."

Jis pridūrė, kad JAV jau susidūrė su analogiška padėtimi, kai įsigyti rusiškos karinės įrangos nusprendė Kinija, Indija ir Turkija.

Anot pareigūno, JAV administracija turi vykdyti įstatymą „Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas“ (CAATSA), numatantį bausmes bet kuriam subjektui, perkančiam ginkluotę iš Rusijos valstybinio ar privataus sektoriaus įmonių.

„Primygtinai raginame šalis, norinčias išsaugoti ir išplėsti savo karinius santykius su Jungtinėmis Valstijomis, labai rimtai vertinti šį teisės aktą“, – pabrėžė Baltųjų rūmų atstovas.

Pasak jo, JAV ir Egipto lyderiai per susitikimą aptars įtampą Artimuosiuose Rytuose, saugumo klausimus, taip pat ekonomikos reformas ir žmogaus teisių padėtį Egipte.