Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.09 07:09

Izraelis balsuoja: ar Netanyahu išsilaikys valdžioje?

Izraelio piliečiai balsuoja visuotiniuose rinkimuose – jie turėtų nuspręsti, ar šaliai ir toliau vadovaus vis karingesnę nacionalistinę politiką propaguojantis dabartinis premjeras Benjaminas Netanyahu, ar jo vietą užims gerokai nuosaikesnių pažiūrų kitas buvęs aukšto rango kariškis Benny Gantzas.

Jei 69-erių premjerui B. Netanyahu pavyks ir šį kartą išplėšti pergalę, jis taps ilgiausiai vyriausybei vadovaujančius premjeru, nes galės pralenkti net ir Izraelio įkūrėją Davidą Ben-Gurioną.

13 metų išsilaikęs valdžioje B. Netanyahu, nepaisant religinių ir nacionalistinių partijų paramos jo itin aršiai nacionalistinei politikai, tapo savotišku Izraelio saugumo garantu ir užtikrino spartų ekonomikos augimą. Kita vertus, nuolatinės karinės apsiausties mentalitetas gerokai nuvargino eilinius žydus, be to, turtinė nelygybė taip pat padidėjo, todėl paprastiems izraeliečiams gyvenimas ne itin pagerėjo.

Būtent tuo bando pasinaudoti naujai įkurtas centristinis baltųjų ir mėlynųjų aljansas, sukvietęs kelis buvusius Izraelio generalinio štabo viršininkus, o būsimu premjeru išsirinkęs švarios reputacijos buvusį generolą B. Gantzą. Jo rėmėjai agituoja už permainas Izraelio politikoje ir už nuosaikesnę, liberalesnę politiką.

Abiejų blokų galimybės vertinamos apylygiai, bet tai nereiškia, kad jie sugebės iškovoti daugumą parlamente.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi