Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.08 09:33

Venesueloje organizuojama H. Chavezo šalininkų demonstracija

ELTA 2013.01.08 09:33

Venesuelos valdžios atstovai ragino prezidento Hugo Chavezo šalininkus ketvirtadienį, kai turėtų vykti jo inauguracija, dalyvauti demonstracijoje, praneša BBC. 

Venesuelos valdžios atstovai ragino prezidento Hugo Chavezo šalininkus ketvirtadienį, kai turėtų vykti jo inauguracija, dalyvauti demonstracijoje, praneša BBC.

H. Chavezas po onkologinės operacijos guli Kubos ligoninėje ir inauguracijoje tikriausiai nedalyvaus. Bet Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Diosdado Cabello sakė, kad daug valdžios atstovų sausio 10 dieną susirinks Karakase pareikšti paramos prezidentui.

Venesuelos katalikų Bažnyčia teigia, kad ministrai rizikuoja pažeisti Konstituciją, o opozicija savo rėmėjus ragino protestuoti. Opozicija tvirtina, kad jei H. Chavezas negalės dalyvauti inauguracijoje sausio 10 dieną, per 30 dienų reikės surengti naujus rinkimus. Bažnyčios atstovai jau anksčiau sakė, kad leidimas H. Chavezui likti valdžioje, jei praleis inauguracijos ceremoniją, būtų moraliai nepriimtinas Konstitucijos pažeidimas.

58-erių H. Chavezas, kuris šalį valdo nuo 1999 metų po paskutinės onkologinės operacijos nesirodė viešumoje. Vyriausybė pripažino, kad dėl plaučių infekcijos prezidentui prasidėjo komplikacijos. Informacijos ministras pirmadienį teigė, kad prezidento būklė stabili.

Jei H. Chavezas praleis inauguraciją, Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas turėtų laikinai perimti prezidento pareigas, kol per 30 dienų bus surengti nauji rinkimai. H. Chavezui sergant Venesuelą iš esmės valdo D. Cabello ir viceprezidentas Nicolas Maduro.

Generalinė prokurorė Cilia Flores sekmadienį sakė, kad H. Chavesas galėtų būti prisaikdintas vėliau, nes jis yra perrinktas prezidentas, o ne naujai išrinktas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi