Pasaulyje

2015.04.22 11:25

Honkongo valdžia ignoruoja demokratijos aktyvistų prašymus dėl rinkimų

BNS2015.04.22 11:25

Honkongo vyriausybė trečiadienį paskelbė gairių planą dėl šio miesto vadovo rinkimų, nenumatantį jokių nuolaidų dėl demokratijos aktyvistų stovyklos reikalavimų.Tai paskatino opozicijai priklausančius įstatymų leidėjus palikti salę per šio plano pristatymą.

Honkongo vyriausybė trečiadienį paskelbė gairių planą dėl šio miesto vadovo rinkimų, nenumatantį jokių nuolaidų dėl demokratijos aktyvistų stovyklos reikalavimų. Tai paskatino opozicijai priklausančius įstatymų leidėjus palikti salę per šio plano pristatymą.

Honkongo vyriausybės administracijos vyriausioji sekretorė Carrie Lam sakė, kad 2017 metais numatyti pirmi visuotiniai šios pusiau autonominės Kinijos teritorijos vadovo rinkimai vyks „griežtai laikantis“ pernai rugpjūtį vykusio Kinijos nacionalinio liaudies kongreso nutarimo. Nutarime teigiama, kad visoms kandidatūroms į Honkongo vadovo postą pirmiausia turi pritarti Pekinui lojalus komitetas.

Ši sąlyga išprovokavo daugiau nei du mėnesius trukusius didžiulio masto protestus, paralyžiavusius visą Honkongą.

C. Lam sakė, kad rinkėjai 2017 metais galės pasirinkti iš dviejų ar trijų kandidatų, kuriuos paskirs specialus 1 200 narių komitetas.

Komiteto sudėtis bus panaši į Pekinui lojalaus esamo rinkimų komiteto, kuris iki šiol skirdavo miesto vadovą, nurodė C. Lam.