Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Migrantai buvo užrakinti skęstančiame laive, sako prokuroras

BNS 2015.09.08 13:45

Italų prokuroras Giovanni Salvi sako, kad netoli Libijos krantų šią savaitę nuskendusiame kontrabandininkų laive buvo trys lygiai, o migrantai buvo uždaryti triume ir virš jo.

Italų prokuroras Giovanni Salvi sako, kad netoli Libijos krantų šią savaitę nuskendusiame kontrabandininkų laive buvo trys lygiai, o migrantai buvo uždaryti triume ir virš jo.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Katanijoje, Sicilijoje, G.Salvi sakė, kad „keli šimtai jų buvo suvaryti į triumų lygį, ten užrakinti ir negalėjo išeiti“. Pasak jo, dar šimtai buvo „uždaryti“ antrajame lygmenyje ir dar šimtai – viršutiniame denyje.

Per nelaimę išgyvenęs 32 metų vyras iš Bangladešo sakė, kad iš viso kontrabandininkų laivu plaukė 950 žmonių, nors, pasak prokuroro, šį skaičių reikėtų vertinti atsargiai.

Pasak G. Salvi, pakrantės apsaugos pareigūnų duomenimis, laive buvo maždaug 700 žmonių.

ES vadovas Tuskas pakvietė šalių narių vadovus į specialų posėdį svarstyti migrantų krizės

Donaldas Tuskas. Reuters/Scanpix nuotr.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pakvietė ES šalių lyderius ketvirtadienį atvykti į nepaprastąjį susitikimą pasitarti dėl bendros taktikos, reaguojant į migrantų srautą iš Afrikos šiaurės ir tūkstančius gyvybių nusinešusias nelaimes jūroje. D.Tusko kvietimas sekė po Italijos ministro pirmininko Matteo Renzi  prašymo sušaukti ES lyderius.

ES šalių užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrai tarėsi susitikę Liuksemburge – iš jų vis labiau reikalaujama veikti ne vien tik žodžiais, kai sekmadienį Viduržemio jūroje nuskendus migrantus gabenusiam laivui, galėjo žūti apie 700 žmonių. Jų kūnus jūra pradėjo mesti į Maltos krantą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi