Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.21 02:30

Barselonoje per išpuolį mokykloje žuvo mokytojas, keturi žmonės sužeisti

BNS 2015.04.21 02:30

Ispanijos policija sulaikė nepilnametį, įtariamą mokytojo nužudymu ir dar keturių asmenų sužeidimu per išpuolį vidurinėje mokykloje pirmadienį Barselonoje.

Ispanijos policija sulaikė nepilnametį, įtariamą mokytojo nužudymu ir dar keturių asmenų sužeidimu per išpuolį vidurinėje mokykloje pirmadienį Barselonoje.

Įtariamasis dar neturi nė 14 metų, nurodė policijos atstovas, kuris pridūrė negalįs patvirtinti, jog jaunuolis buvo tos mokyklos mokinys.

„Mokytojas mirė“ nužudytas „ginklu su geležte“ po to kai viešojoje Joano Fusterio vidurinėje mokykloje vos prasidėjo pamokos, nurodė policijos atstovas spaudai.

Žiniasklaida, tarp jų ir televizija „Cataluna TV3“ nurodė, kad apie 14 metų moksleivio nusikaltimo ginklas buvo arbaletas, bet policija to kol kas nepatvirtino.

Policijos atstovas taip pat negalėjo patvirtinti žiniasklaidos pranešimų, jog išpuolį Katalonijos sostinės Šv. Andriejaus rajone, kuriame gyvena darbininkai, įvykdęs užpuolikas buvo mokinys.

Valstybinė naujienų agentūra EFE nurodė, kad moksleivis dar turėjo peilį. Nužudyto mokytojo mokiniai papasakojo žurnalistams apie kruviną dramą, kurios liudininkais jie tapo. Per išpuolį buvo sužeistas vienas jų bendramokslių, .

Apie, tai, kad kažkas negerai, mokiniai pirmą kartą suprato išgirdę kažką rėkiant šalia esančioje klasėje maždaug 9 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku.

Mokytojas, kuris, pasak moksleivių, pavadavo kitą, „išėjo pasižiūrėti, kas vyksta ir tada jaunuolis jį užpuolė“, pasakojo vienas moksleivis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Po kurio laiko įtariamasis įėjo į mokytojo klasę ir užpuolė mergaitę, o tada vėl išėjo į koridorių su peiliu rankoje. Kita mokyklos moksleivė taip pat sakė mačiusi, kad užpuolikas turėjo peilį.

„Berniukas įėjo į mūsų klasę su peiliu ir norėjo užpulti mano draugę. Bet jam nepavyko, jis išėjo, o mes turėjome progą pabėgti“, – sakė moksleivė.

Persigandę moksleiviai uždarę klasės duris užsibarikadavo iš vidaus baldais.

Lengvai sužeisti du moksleiviai ir du mokytojai, nurodoma policijos pranešime, bet dar daug šio išpuolio detalių lieka neatskleista. Tokie išpuoliai Ispanijoje yra retenybė. Šio incidento laikas sutapo su Kolumbaino mokykloje JAV Kolorado valstijoje 1999 metais buvusiomis žudynėmis, per kurias žuvo 12 moksleivių. Pagal Ispanijos įstatymus nepilnamečių iki 14 metų negalima areštuoti ar tardyti. Išimtiniais atvejais juos galima laikyti specialiuose centruose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi