Pasaulyje

2019.04.08 22:51

Jungtinės Tautos smerkia antskrydį prieš Tripolio oro uostą

BNS2019.04.08 22:51

Jungtinių Tautų pasiuntinys Libijai pirmadienį pasmerkė antskrydį prieš vienintelį veikiantį Tripolio oro uostą ir dėl jo apkaltino kovotojų vado Khalifos Haftaro pajėgas.

„Ghassanas Salame smerkia šiandienos oro smūgį, įvykdytą LNA (Libijos nacionalinės armijos) lėktuvu“ prieš miesto rytuose esantį Mitigos oro uostą, pranešime sakė JT specialiojo pasiuntinio biuras, paminėdamas Kh. Haftaro pajėgas.

„Ši ataka yra rimtas tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimas; ji draudžia atakas prieš civilinę infrastruktūrą“, – priduriama jame.

Kaip informavo vienas šaltinis kiek ryčiau Tripolio esančiame Mitigos oro uoste, nė viena konflikto šalių kol kas neprisiėmė atsakomybės už šį reidą, per kurį buvo smogta kilimo ir tūpimo takui. Anot šaltinio, per incidentą niekas nenukentėjo.

Nacionalinės oro linijos ir vienas šaltinis iš Mitigos oro uosto informavo, kad dėl incidento buvo sustabdytas jo darbas.

Civilinės aviacijos tarnyba nusprendė „sustabdyti oro eismą“ į Mitigos oro uostą, nurodė Libijos oro linijų atstovas Mohammedas Gniwa. Tai patvirtino ir vienas šaltinis iš oro uosto, norėjęs likti nežinomas.

Tripolio pakraštyje įsiplieskė įnirtingos kautynės, kovotojų vado Kh. Haftaro pajėgoms ketvirtadienį pradėjus puolimo kampaniją, kurios tikslas – užimti sostinę.

Daugybė ginkluotų grupuočių dėl naftos turtingos Libijos kontrolės varžosi nuo 2011 metų, kai NATO remti sukilėliai nuvertė diktatorių Muamarą Kadhafi.

M. Kadhafi paskirtas buvęs kariuomenės vadas Kh. Haftaras tapo svarbiu žaidėju, o jo vadovaujama vadinamoji Libijos nacionalinė armija (LNA) remia šalies rytinę dalį valdančią administraciją, besivaržančią su JT palaikoma vyriausybe Tripolyje.

Per 2014 metais kilusias kautynes buvo sunaikintas pagrindinis sostinės oro uostas.

Tripolio rytiniame priemiestyje įsikūręs Mitigos oro uostas yra buvusi karinė bazė. Pernai jį kelis kartus teko uždaryti dėl susirėmimų tarp kovotojų grupuočių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.