Pasaulyje

2015.04.20 08:40

Stalinas grįžta į Sevastopolio gatves

Karolis Kaupinis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.20 08:40

Ruošiantis minėti 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo metines Rusijos okupuotame Kryme, Sevastopolyje komunistų aktyvistai iškabino Stalino portretus.

Ruošiantis minėti 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo metines Rusijos okupuotame Kryme, Sevastopolyje komunistų aktyvistai iškabino Stalino portretus.

Tai žmogus, iš šių vietų ištrėmęs istorinius jų gyventojus totorius, kurių teisės Krymo okupacijos vėl nuolat pažeidžiamos, bet vietinio komunistų partijos sekretoriaus, kurio iniciatyva Sevastopolis ir pasipuošė masinio žudiko atvaizdais, nuomone, 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo metines minėti be kariuomenės vado nėra net klausimo.

Maža to, Komunistų partija turi minčių atstatyti ir Stalino statulą prieš Sevastopolio traukinių stotį. Švietimo skyriaus pavaduotojas irgi sutrikęs: vieniems – tai tironas, organizavęs čia valymus, o kitiems – žmogus, su kurio vardu lūpose Sovietų Sąjunga laimėjo karą.

Tad mokyklinukai į pamokas, kuriose Stalinas, pagal naujas rekomendacijas Rusijos istorijos mokytojams, turėtų būti vadinamas vienu sėkmingiausių SSRS vadovų, kaip ir karo pabaigoje keliauja į pamokas su atvaizdu to, kuris GULAG`uose pražudė milijonus tos pačios Didžiosios tėvynės piliečių ir jais per prievartą paverstų.

Pagal kovą „Levados“ centro atliktas Rusijos gyventojų apklausas, 39 proc. rusų Staliną mato „teigiamoje šviesoje“, o 45 proc. respondentų pateisina Stalino sukeltas kančias dėl jo valdymo metais keltų tikslų ir pasiektų rezultatų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt