Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Chimkų miško gynėja Čirikova persikėlė gyventi į Estiją

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos opozicijos veikėja ir Judėjimo už Chimkų mišką lyderė Jevgenija Čirikova kartu su savo šeima iš Rusijos persikėlė į Estiją ir dabar gyvens Talino Kristynės rajone.

Rusijos opozicijos veikėja ir Judėjimo už Chimkų mišką lyderė Jevgenija Čirikova kartu su savo šeima iš Rusijos persikėlė į Estiją ir dabar gyvens Talino Kristynės rajone.

„Sprendimą persikelti nuolatiniam gyvenimui į Estiją paskatino kelios priežastys. Visų pirma, nusprendžiau iš Rusijos iškelti savo pažeidžiamiausią tašką – vaikus“, – šeštadienį per interviu Estijos televizijos ir radijo korporacijos ERR portalui sakė J.Čirikova.

38 metų aktyvistės teigimu, „Rusijoje vykdomos represijos prieš visuomeninius aktyvistus“, o Estija yra „laisva šalis ir čia nėra jokių apribojimų visuomeninei veiklai“.

„Čia negali būti Rusijos visuomenininkui tipiškų situacijų, kai pas jį ateinama į namus atlikti kratos. Čia galiu efektyviau užsiimti savo visuomeniniais ekologijos projektais“, – teigė J.Čirikova.

Ji pažymėjo, kad Estija yra netoli Rusijos: „Bet kuriuo momentu galiu operatyviai atvykti į Rusiją dėl visuomeninių ekologijos klausimų. Jeigu ir būsiu sulaikyta, tai lies tik mane, o ne mano vaikus“.

Aktyvistė teigė, kad jos šeima maloniai nustebo, jog Estijoje yra tiek daug etninių rusų.

J. Čirikova pridūrė, kad jos abi dukros  – Liza ir Saša  – nepatyrė streso, susijusio su atvykimu į kitą šalį, nes joje gan nemažai žmonių gerai kalba rusiškai.

„Tačiau mes vis tiek planuojame mokytis estų kalbos, nes nauja kalba – tai naujas pasaulis“, – sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.