Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Viduržemio jūroje apvirto laivas su 700 migrantų, vis dar ieškoma gyvų

Prie Italijos salos Lampedusa krantų vyksta didelė gelbėjimo operacija, praneša BBC. Šioje vietoje apvirto laivas su 700 pabėgėlių iš Afrikos.

Būgštaujama, kad prie Maltos krantų apvirtus vienam žvejybiniam laivui, gabenusiam į Europą patekti norinčius migrantus, galėjo žūti iki 700 žmonių, sekmadienį pranešė Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro (JTVPK) biuras.

 JTVPK atstovė spaudai Carlotta Sami naujienų kanalui „Skytg24“ sakė, kad iš laivo, nuskendusio  prie pat Libijos teritorinių vandenų, už 193 km į pietus nuo pietinės Italijos Lampedus salos, išsigelbėjo tik 28 žmonės. Šiuo metu toje vietoje vyksta didžiulė gelbėjimo operacija, praneša BBC.

Pasak atstovės, išsigelbėjusieji tvirtino, kad laivu plaukė per 700 žmonių.

Laivą apvertė patys keleiviai

LRT Radijo korespondentė Italijoje Daiva Lapėnaitė pranešė, jog šalies žiniasklaida skelbia, kad tai yra didžiausia iki šiol įvykusi tragedija Viduržemio jūroje. Pirminiais duomenimis, 30-ies metrų ilgio imigrantų prigrūstas žvejybinis laivas apvirto po to, kai artėjant dideliam Portugalijos prekybiniam laivui imigrantai pradėjo panikuoti ir susitelkė į vieną juos kėlusio laivo pusę. Tai lėmė, jog patys keleiviai šį laivą ir apvertė.

Į gelbėjimo operaciją įsitraukė Italijos ir Maltos laivai bei sraigtasparniai, taip pat ir privatūs laivai. Ši gelbėjimo operacija yra milžiniška, dirba keliasdešimt kelių šalių laivų, Italijos pakrančių gelbėjimo tarnybai padeda kiti keleiviniai bei žvejybiniai laivai.

Vis dar mėginama rasti gyvų

Viduržemio jūros vietoje, kur įvyko migrantus gabenusio laivo tragedija, galėjusi nusinešti 700 žmonių gyvybių, gelbėtojai tarp vandenyje plūduriuojančių kūnų tebeieško išgyvenusiųjų, sekmadienį pranešė Maltos ministras pirmininkas Josephas Muscatas.

„Tarp vandenyje plūduriuojančių žuvusiųjų jie tiesiog mėgina rasti gyvų žmonių. Tai veikiausiai bus didžiausia tragedija, įvykusi Viduržemio jūroje, – per vieną susirinkimą sakė J. Muscatas. – Žuvo vaikai, vyrai ir moterys“.

Tragedijos vietoje tarp 17 laivų yra ir vienas Maltos patrulinis laivas.

Italijos pakrantės apsauga nurodė, kad iki šiol turimais duomenimis, išsigelbėti iš apvirtusio laivo, kuris iš Libijos į Italiją gabeno šimtus migrantų, pavyko 28 žmonėms. Pakrantės apsauga taip pat teigė, kad ištraukti 24 žmonių palaikai – tiek pat, kiek buvo skelbiama prieš kelias valandas.

J. Muscatas sakė, kad ši tragedija dar kartą įrodo, kad Italijai ir Maltai reikia daugiau Europos partnerių paramos sprendžiant migrantų krizę.

„Nors ir regime drąsinančius ženklus iš Europos politikų, reikia imtis veiksmų, – sakė jis. – Viduržemio jūroje vyksta tragedija. Ateis laikas, kai Europa bus griežtai teisiama dėl savo neveiklumo, kaip buvo teisiama, kai užsimerkė prieš genocidą“.

Tai – jau ne pirma panaši nelaimė šiame regione šią savaitę. Spėjama, kad beveik 400 pabėgėlių iš Libijos nuskendo laivui patyrus nelaimę. Iš viso šiais metais žuvo apie 900 migrantų. Daugybė žmonių iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų žuvo pastaraisiais mėnesiais, mėgindami perplaukti Viduržemio jūrą ir pasiekti Europą, kad ištrūktų iš konfliktų zonų.

BBC skelbia, kad praėjusią savaitę Italijos pareigūnai išgelbėjo maždaug 10 tūkst. į bėdą jūroje patekusių pabėgėlių. 2014 metais 170 tūkst. pabėgėlių iš Afrikos pasiekė Italijos krantus.

Popiežius paragino tarptautinę bendruomenę imtis veiksmų

Po nelaimės popiežius Pranciškus sekmadienį kreipėsi į tarptautinę bendruomenę, ragindamas imtis skubių ir ryžtingų veiksmų, kurie padėtų išvengti panašių tragedijų.

„Tai vyrai ir moterys kaip ir mes, mūsų broliai, ieškantys geresnio gyvenimo, badaujantys, persekiojami, sužeisti, išnaudojami, tapę karo aukomis. Jie ieškojo geresnio gyvenimo, – sakė jis dešimtims tūkstančių žmonių, susirinkusių Šv. Petro aikštėje. – Susidūręs su tokia tragedija, reiškiu nuoširdžiausią savo skausmą ir pažadu atminti šias aukas ir jų šeimas maldoje“.

„Iš širdies kreipiuosi į tarptautinę bendruomenę, ragindamas greitai ir ryžtingai reaguoti, kad tokios tragedijos nepasikartotų“,– teigė jis ir paprašė minios pasimelsti „už šiuos brolius ir seseris“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi