Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.17 19:22

Rusijoje dvi opozicinės jėgos sudarė aljansą vietos ir Dūmos rinkimams

BNS 2015.04.17 19:22

Rusijos dvi opozicijoje esančios politinės jėgos – Rusijos respublikonų liaudies laisvės partija (RPR-PARNAS) ir Pažangos partija – paskelbė susivienijančios, kad galėtų iškelti vieningą kandidatų rinkimams 2015–2016 metais sąrašą.

Rusijos dvi opozicijoje esančios politinės jėgos – Rusijos respublikonų liaudies laisvės partija (RPR-PARNAS) ir Pažangos partija – paskelbė susivienijančios, kad galėtų iškelti vieningą kandidatų rinkimams 2015–2016 metais sąrašą.

„Politinės jėgos, kurioms mes atstovaujame – RPR-PARNAS ir Pažangos partija, pasirengusios prisiimti atsakomybę už šalies ateitį“, – sakoma pareiškime, kurį pasirašė RPR-PARNAS vienas pirmininkų Michailas Kasjanovas ir Pažangos partijos lyderis Aleksejus Navalnas.

„Mūsų nuomone, šiuo metu mūsų aljansas yra vienintelė politinė jėga, gebanti mesti iššūkį neteisingumui, melui ir korupcijai, kuo laikosi dabartinė valdžia, – sakoma pareiškime. – Mes konsoliduojame savo pastangas būsimiems rinkimams Rusijoje 2015 ir 2016 metais“.

Sutarta, kad RPR PARNAS partijos pagrindu bus sudarytas vieningas kandidatų sąrašas dalyvavimui Dūmos rinkimuose 2016 metais, taip pat regioniniuose ir municipaliniuose rinkimuose šiemet.

Pranešime dar pabrėžiama, jog tai nebus organizacinis partijų susijungimas, o politinis aljansas.

Pasak BBC, prie šio aljanso norėtų jungtis dar viena opozicinė liberalų partija, „Demokratinis pasirinkimas“, kurios lyderis Vladimiras Milovas dar pridūrė, kad prie jų ketina dėtis ir partija „Pilietinė iniciatyva“, kuriai vadovauja buvęs ekonomikos ministras Andrejus Nečiajevas.

Partijoje „Jabloko“ teigiamai atsiliepta į opozicinio aljanso kūrimą, bet jame dalyvauti neketinama.

„Mano požiūris palankus. Tai jų sprendimas. Linkime jiems sėkmės“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ penktadienį „Jabloko“ lyderis Sergejus Mitrochinas.

Anot jo, visas demokratines jėgas jungiančios partijos Rusijoje negali būti. „Tai nerealu. Labai jau skirtingi žmonės vadinasi demokratais. Demokratija pernelyg platus terminas ir gana patrauklus, kad juo būtų mėginama prisidengti. Mes esame politinės higienos šalininkai“, – sakė S. Mitrochinas, tikinęs, kad „Jabloko“ prie naujojo aljanso nesidės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi