Pasaulyje

2019.04.08 16:09

Prancūzijos premjeras: „geltonųjų liemenių“ protestai parodė, kad reikia mažinti mokesčius

Irma Baranauskaitė , ELTA2019.04.08 16:09

Prancūzijos vyriausybė turi sumažinti pagrindinius mokesčius, kaip atsaką į „geltonųjų liemenių“ protestų bangą, nukreiptą prieš prezidentą Emmanuelį Macroną, pirmadienį pareiškė premjeras Edourdas Philippe`as.

Premjeras Prancūzijos piliečiams sakė, kad tai yra atsakas į mokesčių naštą.

„Debatai turėtų mums aiškiai parodyti, kuriuo keliu eiti. Mes turime mažinti mokesčius ir daryti tai kuo greičiau“, - pridūrė jis, kalbėdamas auditorijai Paryžiuje.

„Geltonųjų liemenių“ protestai buvo pavadinti pagal demonstrantų dėvimas liemenes. Jie prasidėjo lapkričio viduryje iš pradžių dėl kuro mokesčių, o paskui tapo judėjimu prieš E. Macroną.

41-erių metų centristas atėjo į valdžią 2017 metų gegužę, žadėdamas verslui palankias reformas ir susitelkė į mokesčių didelėms kompanijoms apkarpymus ir bandymus padidinti investicijas bei sumažinti nedarbą.

Prezidentas turėtų paskelbti apie naujas politikos priemones savo planuojamoje pagrindinėje kalboje šio mėnesio viduryje.

Kartu su mažesniais mokesčiais E. Philippe`as išskyrė keletą kitų per konsultacijas iškilusių temų, kurios užsitraukė „geltonųjų liemenių“ protestuotojų judėjimo pyktį.

Piliečiai nori tiesioginių sprendimų dėl šalies valdymo, vadinamosios „dalyvavimo demokratijos“. Taip pat imamasi veiksmų kovai su klimato kaita.

„Mes pasiekėme etapą, kai bet kokios dvejonės būtų daugiau negu klaida, tai būtų nusikaltimas“, - pridūrė E. Philippe`as.

Pasak jo, dabar „minkštumas“ būtų neatleistinas. Prancūzija turi didžiausią mokesčių lygį išsivysčiusiame pasaulyje, o tai rodo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenys.