Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.16 16:19

Išleis nužudyto „Charlie Hebdo“ redaktoriaus knygą

ELTA 2015.04.16 16:19

Nužudytojo Prancūzijos satyrinio leidinio „Charlie Hebdo“ vyriausiojo redaktoriaus Stephane Charbonnier knyga bus išleista po jo mirties, skelbia BBC.

Nužudytojo Prancūzijos satyrinio leidinio „Charlie Hebdo“ vyriausiojo redaktoriaus Stephane Charbonnier knyga bus išleista po jo mirties, skelbia BBC.

Leidėjai sako, kad autorius knygą baigė likus dviem dienoms iki islamistų išpuolio.

Islamistai nužudė S. Charbonnier ir dar vienuolika kitų darbuotojų. Ataką įvykdė broliai Cherifas ir Saidas Kouachi, vėliau pareigūnams pavyko juos nukauti.

Redaktorius ne kartą sulaukė grasinimų mirtimi, vienas tokių atvejų – 2006 metais, kai „Charlie Hebdo“ išspausdino komiksą, kuriame vaizduojamas pranašas Mahometas. 2012 metais redakciją mėginta susprogdinti.

Ketvirtadienį pasirodysiančioje knygoje „Lettre ouverte aux escrocs de l'islamophobie qui font le jeu des racistes“ bus pateiktas satyriškas požiūris į religiją, žmonių įsitikinimus bei islamofobiją.

Šis kūrinys dar kartą pagerbs ir apgins vyriausiojo redaktoriaus požiūrį į gyvenimą, kartu tai bus atsakas visiems „Charlie Hebdo“ kritikams.

1969 metais pradėtas leisti „Charlie Hebdo“ buvo šaipomasi iš konservatyvių įpročių ir visų religijų, 1981 metais spausdinimas buvo sustabdytas, bet 1992 metais atnaujintas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi