Pasaulyje

2015.04.16 18:12

Kijeve savo namo kieme nušautas žurnalistas O. Buzyna

BNS2015.04.16 18:12

Kijeve ketvirtadienį du kaukėti užpuolikai namo kieme nušovė Maidano priešininku laikomą ukrainiečių žurnalistą Olesį Buzyną, kuris neseniai atsistatydino iš laikraščio „Šiandien“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Kijeve ketvirtadienį du kaukėti užpuolikai namo kieme nušovė Maidano priešininku laikomą ukrainiečių žurnalistą Olesį Buzyną, kuris neseniai atsistatydino iš laikraščio „Šiandien“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Šiandien 13 val. 20 min. (ir Lietuvos laiku)... du kaukėti vyrai, kurių tapatybė nežinoma, nušovė žurnalistą Olesį Buzyną“, – rašoma internete paskelbtame VRM pareiškime, kuriame priduriama, kad įvykio vietoje dirba milicijos tyrėjai.

Daugiau detalių apie nužudymą savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ pateikė įstatymų leidėjas ir Vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Heraščenka.

„Ką tik Dehtiariovskojės gatvės 58 namo rajone iš tamsiai mėlynos spalvos automobilio „Ford Focus“ buvo nušautas liūdnai pagarsėjęs žurnalistas Olesis Buzyna. Mašinos valstybinis numeris buvo latviškas arba baltarusiškas. Tikrai ne ukrainietiškas... Panašu, kad liudininkų vadinamojoje Antimaidano byloje šaudymas tęsiasi“.

Žurnalistė Kristina Bondarenko pranešė, kad žurnalistas sušaudytas savo namo kieme. Nepatvirtintais duomenimis, buvo paleisti keturi šūviai.

„Nužudė Olesį Buzyną. Prie pat jo namo. Kaimynai girdėjo keturis šūvius“, – parašė jo „Twitter“.

45 metų O. Buzyna taip pat žinomas kaip rašytojas, parašęs tokias prieštaringai vertinamas knygas kaip „Vampyras Tarasas Ševčenka“, „Slaptoji Ukrainos ir Rusios istorija“, „Mažosios Rusijos prisikėlimas, „Arklo ir trišakio sąjunga. Kaip sugalvojo Ukrainą“.

Laikraščio „Šiandien“ vyriausiuoju redaktoriumi O. Buzyna buvo paskirtas sausį. Šį laikraštį leidžianti kontroliuojančioji bendrovė „Šiandien multimedija“ priklauso turtingiausiu žmogumi Ukrainoje laikomo Rinato Achmetovo finansų ir pramonės grupei „SKM“.

Prezidentas reikalauja skubiai ir skaidriai ištirti nužudymus

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį nurodė kuo greičiau ir skaidriai tirti buvusio liaudies deputato Oleho Kalašnikovo, ištikimo nuverstajam prezidentui Viktorui Janukovyčiui, bei prorusiško žurnalisto O. Buzynos, rusiško laikraščio „Segodnia“ („Šiandien“) buvusio redaktoriaus, nužudymą, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

„Akivaizdu, kad šie nusikaltimai – tos pačios rūšies įvykiai. Jų prigimtis ir politinė prasmė suprantami – tai sąmoninga provokacija, kuri lieja vandenį ant mūsų priešų malūno. Ja siekiama destabilizuoti politinę padėtį Ukrainos viduje, diskredituoti politinį Ukrainos liaudies pasirinkimą“, – sakė P. Porošenka.

Prezidentas pabrėžė, kad šių rezonansinių nusikaltimų atskleidimas yra teisėsaugos pareigūnų garbės reikalas.

„Aš reikalauju, kad teisėsaugos organai trumpiausiu laiku rastų vykdytojus ir įvardintų pastarųjų žmogžudysčių organizatorius“, – sakė P. Porošenka.

„Atsižvelgiant į padarytų nusikaltimų rezonansiškumą, teisėsaugos organai turi nuolat atsiskaityti visuomenei apie tyrimo veiksmų eigą ir rezultatus“, – nurodė jis.

Kaip jau pranešta anksčiau, O. Kalašnikovas buvo nušautas trečiadienį vakare prie savo buto slenksčio Kijeve.

O. Kalašnikovas dalyvaudavo protestuose, kuriuose reikšta parama prorusiškam valstybės vadovui V. Janukovyčiui.

Kovą buvo rasti negyvi trys buvę įstatymų leidėjai iš nušalinto prezidento, kuris rado prieglobstį Rusijoje, aplinkos.

Iš politinės arenos faktiškai pasitraukusi Regionų partija, kuriai iki atstatydinimo vadovavo V. Janukovyčius, nurodė, kad šių asmenų mirtis yra naujos provakarietiškos Kijevo vyriausybės vykdomo persekiojimo padarinys.

Anksčiau šiais metais nusižudė keturi regioninės valdžios pareigūnai, dirbę vadovaujant ankstesniam režimui.

Be to, praėjusį mėnesį nuskendo atstatydinto prezidento 33 metų sūnus Viktoras. Nelaimė įvyko, kai jo vairuojamas automobilis įlūžo važiuodamas per ledą Baikalo ežere Sibire.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.