Pasaulyje

2019.04.08 13:42

PAR raganosius medžiojusį brakonierių sutrypė dramblys ir suėdė liūtai

BNS2019.04.08 13:42

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Krugerio nacionaliniame parke įtariamą raganosius medžiojusį brakonierių mirtinai sutrypė dramblys, o palaikus surijo liūtai, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Didžiulio parko, kurį labai paveikė šalyje kilusi brakonieriavimo krizė, prižiūrėtojai surado to vyro kaukolę. 

Kaip sakė parko atstovas, prižiūrėtojai gavo pranešimą įtariamiems aukos bendrininkams žuvusiojo šeimai pasakius, kad jį sutrypė dramblys.

Vyro palaikai buvo surasti ketvirtadienį, po dvi dienas trukusios paieškos dalyvaujant lėktuvams, pėstiems prižiūrėtojams ir aukos bendrininkams.

„Mūsų prižiūrėtojai žvalgėsi tame rajone ir... surado kaukolę. Tai buvo vienintelė likusi velionio dalis“, – naujienų agentūrai AFP sakė Krugerio nacionalinio parko atstovas Isaacas Phaahla.

Pasak jo, manoma, kad tame rajone buvo liūtų praidas (grupė), kurio nariai tikriausiai suėdė vyro palaikus.

„Tačiau aukos šeima buvo dėkinga, kad bent jau turi dalį, kurią gali palaidoti, ir žino, kas nutiko“, – sakė I. Phaahla.

Keturi žuvusiojo bendrininkai vėliau buvo areštuoti ir šią savaitę turėtų stoti prieš teismą.

Dėl raganosių ragų paklausos Afrika atsidūrė pasaulinės brakonieriavimo ir kontrabandos krizės epicentre.

PAR, kurioje gyvena maždaug 80 proc. visų pasaulio raganosių, nukentėjo labiausiai, o didelė šio brakonieriavimo dalis vyksta Krugerio nacionaliniame parke.

2018 metais vien PAR buvo nelegaliai sumedžioti 769 raganosiai, nurodo šalies Aplinkos ministerija. Per pastarąjį dešimtmetį buvo nugalabyta daugiau kaip 7,1 tūkst. šių gyvūnų.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt