Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.08 13:17

Britanija siūlo tiesiogiai reguliuoti socialinius tinklus

BNS 2019.04.08 13:17

Didžioji Britanija pirmadienį pirmoji pasaulyje pasiūlė tiesiogiai reguliuoti socialinės žiniasklaidos bendrovių skelbiamą turinį.

Pagal šį pasiūlymą tokių bendrovių vadovams galėtų grėsti baudos, jeigu jie nesugebėtų pašalinti kenksmingo turinio, tokio kaip teroristų propaganda ar vaikų išnaudojimo vaizdai.

Patvirtinus tokias taisykles, socialinės žiniasklaidos bendrovėms, tokioms kaip „Facebook“ ir „Twitter“, būtų teisės aktais nustatyta pareiga rūpintis jų svetainėmis besinaudojančio jaunimo apsauga.

Kaip laikomasi taisyklių, prižiūrėtų nepriklausoma reguliavimo institucija, kurios veikla būtų finansuojama įplaukomis iš interneto bendrovių mokamos rinkliavos.

„To anksčiau nėra daręs niekas pasaulyje, todėl svarbu viską padaryti teisingai, – nacionaliniam transliuotojui BBC pareiškė žiniasklaidos sekretorius Jeremy Wrightas. – Ir aš neatsiprašau už tai, kad mes pateiksime tokius pasiūlymus, kuriuose, mūsų nuomone, yra išdėstytas teisingas požiūris į šį reikalą, tačiau mes išklausysime, ką apie tai nori pasakyti žmonės.“

Dabar dvylika savaičių vyks konsultacijos ir, joms pasibaigus, bus paskelbtas įstatymo projektas.

Jungtinės Valstijos, kuriose itin gerbiama žodžio laisvė, turinio reguliavimo klausimu didžiąja dalimi kliaujasi rinkos jėgomis, tačiau Europos vyriausybės yra ne kartą davusios suprasti, jog nori, kad pareigą blokuoti kenksmingą turinį ir neleisti ekstremistams internete kurstyti neapykantą prisiimtų technologijų bendrovės.

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorius Sajidas Javidas sukritikavo technologijų bendroves, kad šios nesiima veiksmų, nors ne kartą buvo ragintos imtis priemonių prieš kenksmingą turinį.

„Štai kodėl mes šias bendroves verčiame pagaliau visiems laikams padaryti tvarką“, – pridūrė jis.

Pasak Rebeccos Stimson, „Facebook“ viešosios politikos vadovės Didžiojoje Britanijoje, naujosiomis taisyklėmis turėtų būti siekiama ginti visuomenę ir kartu skatinti inovacijas bei remti žodžio laisvę.

„Išspręsti šiuos sudėtingus klausimus nėra lengva ir mes esame pasiryžę bendradarbiauti su vyriausybe ir parlamentu ir kartu stengtis užtikrinti, kad naujosios taisyklės būtų veiksmingos“, – pridūrė ji.

Pasak J. Wrighto, siekdama užkirsti kelią kenksmingam turiniui, naujoji reguliavimo institucija turėtų atsižvelgti ir į žodžio laisvę.

„Šiuo atveju kalbame apie naudotojų kuriamą turinį, ką žmonės skelbia internete, ir apie bendroves, kurios sudaro galimybes susipažinti su tokio pobūdžio medžiaga, – pareiškė jis. – Taigi tai nėra susiję su žurnalistika. Tai susiję su nereguliuojama erdve, kurią mes turime kontroliuoti, kad žmonės būtų saugesni.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi