Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.16 09:27

Prie Kapitolijaus nusileidęs sraigtasparnis įvarė baimės

DELFI.lt 2015.04.16 09:27

Trečiadienio dieną nedidelis vienvietis sraigtasparnis su Jungtinių Valstijų pašto tarnybos emblema nusileido ant pievelės prie pagrindinio JAV Kongreso pastato ant Kapitolijaus kalvos, pranešė vietos policija.

Trečiadienio dieną nedidelis vienvietis sraigtasparnis su Jungtinių Valstijų pašto tarnybos emblema nusileido ant pievelės prie pagrindinio JAV Kongreso pastato ant Kapitolijaus kalvos, pranešė vietos policija.

Vienintelis sraigtasparniu skridęs žmogus – 61 metų pašto darbuotojas iš Floridos Dougas Hughesas – sulaikytas. Pranešama, kad šis nutūpimas buvo politinės akcijos dalis, rašo newsru.com.

Svetainės ABC duomenimis, prieš skrydį pilotas susisiekė su laikraščio „Tampa Bay Times“ korespondentu ir jam pranešė: „Turiu orlaivį, sraigtasparnį. Ketinu juo skristi, pažeisdamas zoną, draudžiamą skrydžiams. Ketinu nusileisti prieš Kapitolijų“.

„Valdžiai pranešiau, kad neturiu jokių piktų ketinimų ar troškimų. Sraigtasparnis nekelia jokio fizinio pavojaus, jis gali kelti tik politinę grėsmę sukčiams. Tikiuosi to. Nėra jokių priežasčių skelbti pavojų – aš tiesiog pristatau paštą“, – G. Hugheso žodžius citavo „RIA Novosti“.

Jungtinių Valstijų žiniasklaidos teigimu, D. Hughesas ketino visiems Kongreso nariams pristatyti laiškus, kuriuose kritikuojama dabartinė rinkimų kampanijos finansavimo sistema.

Oficialus Baltųjų rūmų atstovas Ericas Shultzas žurnalistams nurodė, kad Jungtinių Valstijų prezidentui Barackui Obamai, išvykusiam į kelionę po šalį, buvo pranešta apie šį incidentą. Jo metu Kapitolijaus pastate lankėsi Irako ministras pirmininkas Heidaras al Abadi, kaip tik turėjęs išvykti iš Kongreso po susitikimo su įstatymų leidėjais. Saugumo tarnybų darbuotojams teko ieškoti atsarginių variantų, kaip išvesti Irako politiką iš rūmų.

Pavojus buvo atšauktas, kai išminuotojai apžiūrėjo sraigtasparnį. Kongresas atnaujino darbą įprastu režimu.

D. Hugheso laukia kaltinimai

Pagal JAV įstatymus, oro erdvė Vašingtono centre, įskaitant virš Baltųjų rūmų ir Kapitolijaus, yra uždaryta skrydžiams.

Sraigtasparnio pilotas, pažeidęs skrydžiams draudžiamą zoną Vašingtono centre ir nusileidęs prie JAV Kongreso rūmų, nebuvo susisiekęs su aviacijos dispečeriais, trečiadienį pranešė Federalinė aviacijos valdyba.

Kaip skelbia „Reuters“, pilotas neturėjo leidimo skristi minėtame rajone. Tai reiškia, kad jam gali būti pateikti kaltinimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi