Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.08 17:51

Mūšis dėl Libijos sostinės: nukentėjo vienintelis veikiantis Tripolio oro uostas

BNS 2019.04.08 17:51

Pirmadienį karinis lėktuvas smogė vieninteliam veikiančiam Tripolio oro uostui, pranešė vietos pareigūnai, tęsiantis kovai dėl Libijos sostinės.

Kaip informavo vienas šaltinis kiek ryčiau Tripolio esančiame Mitigos oro uoste, nė viena konflikto šalių kol kas neprisiėmė atsakomybės už šį reidą, per kurį buvo smogta kilimo ir tūpimo takui. Anot šaltinio, per incidentą niekas nenukentėjo.

Nacionalinės oro linijos ir vienas šaltinis iš Mitigos oro uosto informavo, kad dėl incidento buvo sustabdytas jo darbas.

Civilinės aviacijos tarnyba nusprendė „sustabdyti oro eismą“ į Mitigos oro uostą, nurodė Libijos oro linijų atstovas Mohammedas Gniwa. Tai patvirtino ir vienas šaltinis iš oro uosto, norėjęs likti nežinomas.

Tripolio pakraštyje įsiplieskė įnirtingos kautynės, kovotojų vado Khalifos Haftaro pajėgoms ketvirtadienį pradėjus puolimo kampaniją, kurios tikslas – užimti sostinę. Naujausiais duomenimis, per šią karinę operaciją Tripolio apylinkėse žuvo 32 žmonės, dar apie 50 buvo sužeisti.

Nuo sekmadienio netoli Tripolio vyksta įnirtingi susirėmimai tarp Kh. Haftaro kovotojų ir tarptautinės bendrijos pripažįstamos  karių.

Daugybė ginkluotų grupuočių dėl naftos turtingos Libijos kontrolės varžosi nuo 2011 metų, kai NATO remti sukilėliai nuvertė diktatorių Muammarą Gaddafi.

M. Gaddafi paskirtas buvęs kariuomenės vadas Kh. Haftaras tapo svarbiu žaidėju, o jo vadovaujama vadinamoji Libijos nacionalinė armija (LNA) remia šalies rytinę dalį valdančią administraciją, besivaržančią su JT palaikoma Nacionalinės vienybės vyriausybe (NVV) Tripolyje.

Kiek anksčiau pirmadienį televizija „al Arabiya“ pranešė apie Libijos vicepremjero Ali Farajo al Qatrani, kuris išreiškė palaikymą Kh. Haftaro pajėgų karinei operacijai, atsistatydinimą. Jis taip pat pažėrė kritikos vyriausybės vadovo Fayezo al Sarrajo politikai.

Anot A.F. al Qatrani, F. al Sarrajas bendradarbiauja su kovotojais Tripolyje.

Tripolio rytiniame priemiestyje įsikūręs Mitigos oro uostas yra buvusi karinė bazė. Pernai jį kelis kartus teko uždaryti dėl susirėmimų tarp kovotojų grupuočių.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi