Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV mini 150-ąsia A. Lincolno mirties metinės

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vašingtone antradienį minimas istorinio prezidento atminimas. Sukanka 150 metų, kai žudiko kulka pakirto prezidentą Abrahamą Lincolną.

Vašingtone antradienį minimas istorinio prezidento atminimas. Sukanka 150 metų, kai žudiko kulka pakirto prezidentą Abrahamą Lincolną.

Ryto laikraščiai prieš pusantro šimto metų tautai pranešė, kad prezidentas – negyvas. Šešioliktasis JAV vadovas, Abrahamas Lincolnas, išgyveno pilietinį karą. Tačiau buvo mirtinai sužeistas savo ložėje Vašingtono teatre ir tapo pirmuoju nužudytu Amerikos Prezidentu.

Vašingtone, Lincolno memoriale, eksponuojami daiktai iš nelemtosios nakties: nuo drabužių, dėvėtų prezidento tą vakarą, iki šautuvo, kuriuo jis nušautas.

Taip pat galima pasiklausyti kalbos, Lincolno pasakytos Getisberge pilietinio karo įkarštyje. Žymiausia Lincolno kalba pilietiškumo dvasia įkvėpė pilietinio karo dalyvius ir visus šalies gyventojus.

Jau 87 metai, kai mūsų tėvai šiame žemyne pagimdė Laisvėje pradėtą naują valstybę, kurios paskirtis įrodyti, kad visi žmonės lygūs.

Lincolnas mokslininkų ir istorikų yra laikomas vienu geriausių Jungtinių Valstijų prezidentų. Iki šiol jį žino net ir jauniausi amerikiečiai – ne tik dėl nuopelnų, bet ir dėl to, kad jis vaizduojamas ant penkių dolerių banknoto.

„Manau, jis buvo nuostabus prezidentas. Įspūdinga, kaip jis taikiai užbaigė pilietinį karą ir vergovės metus“, – sakė žurnalistų kalbinta mergaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.