Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.14 13:49

Iranas rusiškas raketas S-300 gaus dar šiemet

BNS 2015.04.14 13:49

Kremlius antradienį patvirtino, kad Irano ir Rusijos susitarimas dėl naftos mainų į prekes yra įgyvendinamas, ir nurodė, jog buvo pašalintos visos teisinės kliūtys tiekti Teheranui zenitinių raketų kompleksus S-300.

Kremlius antradienį patvirtino, kad Irano ir Rusijos susitarimas dėl naftos mainų į prekes yra įgyvendinamas, ir nurodė, jog buvo pašalintos visos teisinės kliūtys tiekti Teheranui zenitinių raketų kompleksus S-300.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsisakė pateikti kokių nors detalių apie mainų susitarimą.

Tačiau paklaustas, ar teisingą informaciją pateikė aukšto rango Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas, pirmadienį pareiškęs, kad mainai jau prasidėjo, D. Peskovas atsakė: „Visiškai. Žinoma“.

Kremliaus atstovas taip pat pabrėžė, jog nebeliko jokių teisinių kliūčių tiekti Iranui modernias oro gynybos raketų sistemas S- 300, kai prezidentas V. Putinas pirmadienį pasirašė dekretą, atšaukiantį raketų tiekimo draudimą.

Sistema S-300 yra šiuolaikinis raketų žemė-oras kompleksas, kuris gali numušti lėktuvus arba valdomas raketas.

Iranas sako, kad raketas gaus dar šiemet

Aukšto rango Irano pareigūnas antradienį pareiškė, kad Rusija turi pristatyti Teheranui modernias zenitines raketų sistemas dar šiais metais.

„Manau, kad jos bus pristatytos šiais metais“, – Rusijos naujienų agentūros citavo sakant Irano Aukščiausiojo nacionalinio saugumo komiteto sekretorių Ali Shamkhani.

Iranas šį sprendimą pasveikino, bet jis susilaukė griežto Izraelio pasmerkimo, o Vašingtonas dėl jo išsakė susirūpinimą.

Rusijos nacionalinio saugumo sekretorius Nikolajus Patruševas, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“, antradienį pažymėjo, kad šalies ginklų gamintojai bus pasirengę raketų pristatymui „mažiausiai per pusmetį“.

Maskva sustabdė raketų S-300 perdavimą Teheranui 2010 metais, kai Jungtinės Tautos paskelbė Iranui sankcijas dėl jo branduolinės programos, kurios apėmė draudimą parduoti šiitiškai respublikai modernią ginkluotę.

Iranas tada dėl 800 mln. sandorio nutraukimo kreipėsi į Ženevos arbitražo teismą su 4 mlrd. ieškiniu dėl patirtos žalos.

A. Shamkhani antradienį Maskvoje pareiškė, kad šis ieškinys bus atšauktas tik tada, kai Teheranas galiausiai gaus raketas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi