Naujienų srautas

Pasaulyje

2013.01.06 10:17

Palestinos autonomija pasiskelbė valstybe

ELTA 2013.01.06 10:17

Palestinos autonomijos vadovas Mahmoudas Abbasas savo išleistu nurodymu oficialiai pervardino Palestinos autonomiją „Palestinos valstybe“.  

Palestinos autonomijos vadovas Mahmoudas Abbasas savo išleistu nurodymu oficialiai pervardino Palestinos autonomiją „Palestinos valstybe“.

M. Abbasas šeštadienį pasirašė įsaką, kuriuo Palestinos autonomija oficialiai „pervardinama“ „Palestinos valstybe“, praneša „The Jerusalem Post“.

Šiuo nurodymu reikalaujama pakeisti senąjį šalies pavadinimą į naująjį visoje oficialioje spaudoje, medaliuose, dokumentuose, sertifikatuose, sutartyse, vadovėliuose, geografijos žemėlapiuose, turistų lankstinukuose ir kt. „Palestinos valstybės“ leidžiamoje literatūroje.

2012 m. lapkričio pabaigoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja ketvirtadienį pritarė, kad Palestinai būtų suteiktas valstybės stebėtojos ne narės statusas. Už tai balsavo 138 šalys ši 193 šalių, devynios buvo prieš, o 41 – susilaikė. Tuo tarpu JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton pareiškė, kad Palestinos valstybės stebėtojos Jungtinėse Tautose pripažinimas trukdo taikaus sureguliavimo Artimuosiuose Rytuose procesui.

Pačios Jungtinės Valstijos nepripažino JT Generalinės Asamblėjos priimtos rezoliucijos.


 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi