Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pasiektas dar vienas susitarimas tarp Rusijos ir Ukrainos

BNS 2015.09.08 13:45

Rusija ir Ukraina pirmadienį vėlai vakare sutarė dėl būtinybės atitraukti mažesnio kalibro ginklus nuo fronto linijų Rytų Ukrainoje, žengdamos naują žingsnį pastangose nutraukti metus trunkantį konfliktą.

Rusija ir Ukraina pirmadienį vėlai vakare sutarė dėl būtinybės atitraukti mažesnio kalibro ginklus nuo fronto linijų Rytų Ukrainoje, žengdamos naują žingsnį pastangose nutraukti metus trunkantį konfliktą.

Šalių užsienio reikalų ministrai, Berlyne susitikę su kolegomis iš Prancūzijos ir Vokietijos, taip pat sutarė dėl paramos tarptautiniams stebėtojams.

Be to, nutarta įkurti keturias darbo grupes spręsti opiausioms problemoms, su kuriomis susiduria gyventojai neramumų krečiamame regione, kur Rusijos remiami separatistai kaunasi su Ukrainos vyriausybės pajėgomis.

Susitikimas vyko kilus naujiems susirėmimams Donecko rajone ir netoli Šyrokynės miestelio, esančio į rytus nuo strategiškai svarbaus Mariupolio uostamiesčio prie Azovo jūros.

Susitikimo šeimininkas, Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas- Walteris Steinmieris, po derybų tvirtino, kad konflikto šalys neturi kito pasirinkimo, tik laikytis susitarimų, kurie šių metų vasarį ir pernai rugsėjį buvo sudaryti Baltarusijos sostinėje.

„Visi žino, kad mūsų laukia ilgas kelias, – sakė F.-W.Steinmeieris žurnalistams po susitikimo, kuris baigėsi netrukus po vidurnakčio. – Tačiau padarysime viską, ką galime, kad šis procesas būtų tęsiamas“.

Pasak Vokietijos diplomatijos vadovo, pirmadienį buvo sutarta, jog nuo fronto linijos turi būti atitraukti mažesnio negu 100 mm kalibro ginklai, taip pat visų rūšių tankai.

F.-W.Steinmeieris sakė, kad keturi diplomatai taip pat sutarė dėl būtinybės skubiai įkurti keturias darbo grupes spręsti problemas, susijusias su saugumu, vietos rinkimų separatistų kontroliuojamose teritorijose organizavimo procesu, apsikeitimu belaisviais ir sunkia ekonomine padėtimi Rytų Ukrainoje.

Po susitikimo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas savo šalies žiniasklaidai sakė, kad derybų dalyviams nepavyko pasiekti susitarimo dėl Ukrainos reikalavimų dislokuoti taikdarius.

Ministras taip pat kritikavo neseniai Ukrainos parlamento priimtus įstatymus, kurie, pasak jo, žlugdo Minsko susitarimus.

„Mes pabrėžėme būtinybę įgyvendinti Minsko susitarimus visa jų apimtimi, ne tik dėl karinio segmento, bet taip pat politinėje, ekonominėje ir humanitarinėje srityse“, – sakė S. Lavrovas, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

Nupasakojo Rusijos grįžimo į G8 kelią

Rusijos grįžimas į prestižinį diplomatijos klubą priklauso nuo taikos susitarimo dėl Ukrainos sėkmės, pareiškė F.-W. Steinmeieris.

Rusija neteko narystės Didžiajame aštuonete (G8) po daugiau kaip prie metus įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir paramos prorusiškų separatistų sukilėliams, kovojantiems prieš vyriausybės pajėgas rytinėje Ukrainoje.

Savo komentarus, kuriuos išplatino jo biuras, F.-W. Steinmeieris išsakė prieš pat susitikimą su savo kolegomis iš Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos.

F.-W.Steinmeieris paneigė prielaidą, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali būti pakviestas dalyvauti Didžiojo septyneto (G7) susitikime, kurį Vokietija rengia birželio mėnesį, bet pridūrė, kad Maskvos izoliacija negali būti neribota.

„Kelias iš G7 į G8 iš tikrųjų eina per Ukrainą ir Minsko susitarimų įgyvendinimą“, – sakė Vokietijos diplomatijos vadovas vizito Barselonoje metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi