Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.13 17:12

Irako premjeras prašo JAV pagalbos ginklais ir sraigtasparniais

ELTA 2015.04.13 17:12

Irako premjeras vyksta į derybas Vašingtone su JAV prezidentu Baracku Obama. Tikimasi, kad JAV sutiks Irakui padėti ginklais, praneša BBC.

Irako premjeras vyksta į derybas Vašingtone su JAV prezidentu Baracku Obama. Tikimasi, kad JAV sutiks Irakui padėti ginklais, praneša BBC.  Premjeras Haideras al-Abadis taip pat aptars būdus, kaip išstumti „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus iš jų kontroliuojamų teritorijų Irake.

Praėjusią savaitę H. al-Abadis pradėjo kampaniją, raginusią IS priversti palikti Anbarą, didžiausią šalies provinciją.  IS į tai atsakė žudynėmis ir išpuoliais Ramadyje.

JAV ir kitos sąjungininkės sekmadienį vykdė oro antskrydžius prieš IS pozicijas. Ramadžio šiaurėje sukilėliai apsupo Irako pajėgas, užpuolė jų karinę bazę, išpuolius ėmė vykdyti ir savižudžiai sprogdintojai.

H. Abadžio vizitas į Vašingtoną bus jo pirmasis oficialus susitikimas su JAV prezidentu Baltuosiuose rūmuose. Premjeras prašys B. Obamos į Iraką atsiųsti ginklų, bepiločių lėktuvų, amunicijos ir sraigtasparnių.

Pranešama, kad Irakas už pirkinius žada sumokėti vėliau. Politikai taip pat aptars tolesnius žingsnius prieš IS bei JAV vaidmenį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi