Pasaulyje

2015.04.13 15:58

VSD: Rusija naudojasi žurnalistais ir NVO atstovais

ELTA2015.04.13 15:58

Rusijos žvalgybos tarnybos opozicijos sekimui ir diskreditavimui naudojasi šios šalies žurnalistais ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovais, jie pasitelkiami ir Kremliaus kritikų vizitams Lietuvoje stebėti, skelbiama Valstybės saugumo departamento 2014 metų veiklos ataskaitoje.

Rusijos žvalgybos tarnybos opozicijos sekimui ir diskreditavimui naudoja šios šalies žurnalistus ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovus, jie pasitelkiami ir Kremliaus kritikų vizitams Lietuvoje stebėti, skelbiama Valstybės saugumo departamento 2014 metų veiklos ataskaitoje.

VSD dokumente teigiama, kad 2013 m. Ronaldo Reagano namų Lietuvoje organizuoto susitikimo metu Rusijos opozicionieriai prokremliškų spaudos atstovų buvo stebimi tiek dieną, tiek naktį. To paties vizito pabaigoje, „Rossija 1“ žurnalistas Aleksandras Buzaladzė iš Vilniaus į Maskvą skrendančiame lėktuve „netikėtai“ sutiko ir pakalbino Borisą Nemcovą, vieną Rusijos opozicijos lyderių, kuris buvo nužudytas Maskvoje šių metų vasarį.

VSD aprašo ir Rytų Europos studijų centro organizuotą renginį, kuriame dalyvavo Rusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovai. Be kitų korespondentų, susitikimą fiksavo ir neįvardijamas Rusijos pilietis, anot saugumo, priklausantis radikaliai Rusijos nacionalistų organizacijai „Naši“.

„Jis elgėsi pakankamai atvirai, todėl darytina prielaida, kad vienas iš šio piliečio tikslų buvo parodyti, kad renginio dalyviai yra kontroliuojami“, – rašoma VSD ataskaitoje.

VSD kovo pabaigoje paskelbė grėsmių nacionaliniam Lietuvos saugumui vertinimą. Šiame dokumente teigiama, kad principinga Vilniaus pozicija Ukrainos konflikto atžvilgiu išprovokavo itin agresyvią Rusijos ir Baltarusijos žvalgybą veiklą Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.