Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

B. Obama aptarė susitikimą su R. Castro

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama susitikimą su Kubos lyderiu Rauliu Castro pavadino „lūžiu“ JAV ir Kubos santykiuose, praneša BBC.

JAV prezidentas Barackas Obama susitikimą su Kubos lyderiu Rauliu Castro pavadino „lūžiu“ JAV ir Kubos santykiuose, praneša BBC.

Prezidentas tikino, kad pokalbis su R. Castro per Panamoje vykstantį Amerikos viršūnių susitikimą buvo vaisingas ir atviras. Abi pusės pripažino, kad vis dar yra daug klausimų, kuriais nuomonės nesutampa, bet bus siekiama kompromisų ir tarpusavio supratimo. Šis susitikimas yra pirmasis dviejų vadovų oficialus dialogas per 50 metų.

B. Obama pasakojo, kad per susitikimą buvo nuspręsta gilintis į visas problemas, nepamirštant pagarbos ir pilietiškumo. Tikimasi, kad bėgant laikui, tarp šių šalių užsimegs šiltesni diplomatiniai santykiai.

Kubos lyderis taip pat pakomentavo istorines derybas. Jo nuomone, yra dalykų, dėl kurių abiejų vadovų nuomonės sutampa, bet yra ir probleminių klausimų. Prezidentai yra pasiruošę būti kantrūs.

„Kalbėdamas apie revoliuciją, jaučiu verdant kraują. Turiu paprašyti prezidento B. Obamos atleidimo. Jis nekaltas dėl praeities“,– savo nuomonę dėstė Kubos vadovas.

Manoma, kad Lotynų Amerikos ir Karibų šalių lyderių susitikimas Panamoje – didžiulis pasiekimas. Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff pasveikino pastangas užmiršti Šaltąjį karą. Argentinos prezidentė Christina Fernandez de Kirchner tikino, kad dėl visko reikia dėkoti Kubai, kuri oriai kovėsi prieš JAV blokadą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi