Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Prancūzijos „Nacionalinis frontas“ nutraukė bet kokius ryšius su J. M. Le Penu

ELTA2015.09.08 13:45

Prancūzijos kraštutinis dešinysis „Nacionalinis frontas“ (FN) nutraukė bet kokius ryšius su partijos įkūrėju Jeanu-Marie Le Penu.

Prancūzijos kraštutinis dešinysis „Nacionalinis frontas“ (FN) nutraukė bet kokius ryšius su partijos įkūrėju Jeanu-Marie Le Penu.

Šis sprendimas yra galutinis, tinkle „Twitter“ rašė partijos vicepirmininkas Florianas Philippot. Prieš savo 86 metų tėvą stojo ir J. M. Le Peno duktė: Marine Le Pen paskelbė, kad priešinsis tėvo planams dalyvauti gruodį vyksiančiuose vietos valdžios rinkimuose.

Konfliktas tarp partijos įkūrėjo ir dabartinės FN vadovybės paaštrėjo pastarosiomis dienomis, kai J. M. Le Penas dujų kameras nacių koncentracijos stovyklose vėl pavadino tik „istorijos detale“. Be to, jis žurnalui „Rivarol“ davė interviu, kuriame gynė maršalą Philippe`ą Petainą, kuris Antrojo pasaulinio karo metais buvo su nacistine Vokietija kolaboravusio Viši režimo vadovas.

„Jo, kaip garbės pirmininko, statusas neleidžia „Nacionalinio fronto“ imti įkaitu tokioms įžeidžiančioms provokacijoms“, – pareiškė M. Le Pen. Kartu su valdyba ji ketina ginti partijos interesus.

Besikartojantys J. M. Le Peno išsišokimai jau seniai yra našta jo dukteriai. Ji nori „atdemonizuoti“ savo partiją. Antisemitizmas ir atviras priešiškumas užsieniečiams jos vadovybei jau yra tabu, tačiau su tuo M. Le Pen tėvas ir jo šalininkai negali susitaikyti. Keli nariai dėl rasistinių pasisakymų jau išmesti iš partijos.

M. Le Pen ketina dalyvauti 2017 metais vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose. Per Europos Parlamento rinkimus 2014 metų gegužę FN pirmą kartą Prancūzijoje tapo stipriausia jėga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.