Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Graikija: mes neprašėme Rusijos pagalbos

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Graikijos vyriausybės atstovai trečiadienį pareiškė, kad jie neprašė Rusijos pagalbos, ir tikisi viską išspręsti Europos Sąjungos (ES) viduje, praneša „Reuters“.

Graikijos vyriausybės atstovai trečiadienį pareiškė, kad jie neprašė Rusijos pagalbos, ir tikisi viską išspręsti Europos Sąjungos (ES) viduje, praneša „Reuters“.

„Mes neprašėme finansinės pagalbos. Norime išspręsti finansines problemas euro zonos viduje“,– kalbėjo Graikijos atstovai prieš derybas Maskvoje, kur susitinka premjeras Alexis Tsipras ir prezidentas Vladimiras Putinas.

Graikijos atstovų teigimu, lyderiai aptars ekonominį bendradarbiavimą, dvišalių investicijų ir eksporto galimybes, tačiau pabrėžė, jog viskas bus daroma, atsižvelgiant į ES. Anot jų, kiekviena šalis, net ir priklausanti ES, turi teisę užmegzti ir pagerinti dvišalius santykius.

Rusijos žemės ūkio ministras antradienį pranešė, kad Maskva iš naujo apsvarstys Vengrijai, Graikijai ir Kiprui taikytus importo draudimus.

Leidžia suprasti, kad gali panaikinti maisto produktų importo iš Graikijos draudimą

V. Putinas leido suprasti, kad Maskva gali panaikinti maisto produktų importo iš Graikijos draudimą, skaudžiai paveikusį svarbias derybas su kreditoriais vedančios šalies ekonomiką.

V. Putinas pareiškė, kad nuo 2009 iki 2013 metų prekybos tarp abiejų šalių apimtys išaugo du kartus, o pernai sumažėjo 40 procentų.

„Būtent todėl mes privalome atkurti augimo tempą“, – pareiškė Rusijos vadovas ir priminė, kad savu laiku Rusija buvo didžiausia Graikijos prekybos partnerė.

Graikijos eksportas į Rusiją pernai sudarė 357 mln. eurų – 12 proc. mažiau nei dar prieš metus.

V. Putinas pasidžiaugė, kad A. Tsipro vizitas Rusijoje vyksta prieš ateinančias ortodoksų Velykas, nes Rusija ir Graikija turi „bendras dvasines šaknis“, tai yra šalys, kurių gyventojų daugumą sudaro krikščionys ortodoksai.

Savo ruožtu A. Tsipras pareiškė, kad tikisi naujo etapo Rusijos ir Graikijos santykiuose dėl saugumo ir stabilumo regione.

„Santykiai tarp mūsų tautų išliko, nepaisant įvairių aplinkybių. Mano vizito tikslas – (siekti), kad mes kartu pasistengtume duoti naują pradžią mūsų santykiams, kurie būtų naudingi abiem tautoms ir pasitarnautų stabilumui bei saugumui regione, plačiąja prasme“, – kalbėjo Graikijos premjeras.

V. Putino žodžiai Kremliaus pareigūnams nebuvo netikėti. Ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad vyriausybė paruošė „su embargu susijusius“ pasiūlymus, kurie bus aptarti susitikime su premjeru Dmitrijumi Medvedevu ketvirtadienį.

Naujas susitarimas galėtų sugrąžinti graikų ūkininkams milijonines pajams, kurias jiems atnešdavo Rusijos rinka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi