Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.08 12:13

Rusijos kariniai pajėgumai privertė sunerimti JAV admirolą

LRT.lt 2015.04.08 12:13

Rusijos karo lėktuvų skrydžių padažnėjimas šalia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) privertė sunerimti už Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybą atsakingus pareigūnus, rašo thehill.com. JAV admirolo Williamo Gortney teigimu, Vladimiro Putino karinės pajėgos, kitaip nei daug kas mano, yra stipresnės nei Sovietų Sąjungos.

Rusijos karo lėktuvų skrydžių padažnėjimas šalia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) privertė sunerimti už Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybą atsakingus pareigūnus, rašo thehill.com. JAV admirolo Williamo Gortney teigimu, Vladimiro Putino karinės pajėgos, kitaip nei daug kas mano, yra stipresnės nei Sovietų Sąjungos.

Pasak už Šiaurės Amerikos gynybą nuo išpuolių atsakingo vado Williamo Gortney, Rusija karinių lėktuvų skrydžiais šalia JAV siunčia žinutę. „Jie mums praneša, kad tai yra pasaulinė galia“, – antradienį Pentagone kalbėjo admirolas W. Gortney, Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabo (Norad) ir JAV Šiaurės štabo (Northcom) vadas.

Anot W. Gortney, Rusijos tolimųjų skrydžių šalia Kanados, Aliaskos vis daugėjo, nors jis nenurodė, kada.

„Skrydžių padaugėjo, tačiau nebūčiau linkęs dalintis skaičiais, kadangi padidėjimas nuo vieno iki penkių skrydžių reikštų 500 proc., dėl to padidėjimą galime pervertinti. Tačiau skaičiai išaugo, skrydžių trajektorijos pakito. Kol kas Rusijos lėktuvai dar laikosi tarptautinių standartų, tačiau mes labai atidžiai stebime, ką jie daro“, – tikino admirolas.

Skrydžiai, W. Gortney teigimu, jau sukėlė klausimų dėl Rusijos ilgalaikių tikslų. Be to, admirolas pažymėjo, kad pastaruoju metu JAV stebi du Rusijos laivus (šnipų ir logistikos) šalia Venesuelos ir Kubos.

JAV ir Rusijos santykiuose nuo Maskvos invazijos į Ukrainą ir Krymo aneksijos 2014-ųjų kovą įtampa vis augo.

Pasak W. Gortney, Maskva sukūrė kur kas pajėgesnes karines pajėgas, nei Sovietų Sąjungos laikais, kai jų stiprybė greičiau buvo jų kiekybė. Taip pat Rusija išleido naują karinę doktriną. O išaugusios Rusijos karinės galios ir naujosios karo doktrinos įrodymai yra matomi Ukrainoje.

Admirolo pastabos atkartojo prieš mėnesį Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje išsakytus įspėjimus. Tuomet jis sakė, kad per pastaruosius metus Rusijos karinis atkaklumas padidėjo pastebimai. Anot W. Gortney, Rusijos sunkieji bombonešiai už šalies oro erdvės skrido daugiau kartų nei bet kada po Šaltojo karo.

Admirolas taip pat įspėjo apie tai, kad Rusija, vykdydama savo numatytą programą, ir toliau dislokuoja  tolimojo nuotolio sparnuotąsias raketas, kurios gali būti paleistos iš bombonešio, povandeninių, karo laivų.

„Jei šios tendencijos tęsis, Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas susidurs su klausimu, ar pajėgs apginti Šiaurės Ameriką nuo Rusijos oro, jūrų ir sparnuotųjų raketų grėsmių“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi