Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.08 10:22

Vašingtoną paveikė didelis elektros tinklų gedimas

BNS 2015.04.08 10:22

Didelis elektros tinklų gedimas antradienį paveikė Vašingtoną, įskaitant Baltuosius rūmus, Kapitolijų ir Valstybės departamentą, taip pat palikęs be šviesos tūkstančius žmonių JAV sostinės apylinkėse.

Didelis elektros tinklų gedimas antradienį paveikė Vašingtoną, įskaitant Baltuosius rūmus, Kapitolijų ir Valstybės departamentą, taip pat palikęs be šviesos tūkstančius žmonių JAV sostinės apylinkėse.

Elektra buvo dingusi nuo Vašingtono centro iki kaimyninio Merilando, o šis gedimas paveikė daugiau negu 2,5 tūkst. namų ūkių, nurodė vietos elektros tinklų bendrovės.

Dauguma tų gedimų truko trumpai, bet biuruose išsijungė kompiuteriai ir sutriko metropoliteno darbas.

Vašingtono elektros tinklų bendrovė „Pepco“ nurodė, kad gedimas įvyko smarkiai sumažėjus įtampai dėl problemų pagrindinėje linijoje.

„Nuolatinis elektros tiekimas klientams niekada nebuvo nutrūkęs“, – pažymėjo „Pepco“.

Popietę elektros tiekimas buvo normalizuotas, o bendrovė išsiuntė brigadas nustatyti gedimo priežasčių.

„Vartotojai jau tikriausiai gali naudoti savo įrangą. Šiuo metu tiekimo problemų nėra. Pasiuntėme brigadas į įvykio vietą aiškintis priežasčių“, – sakoma jos pranešime.

Pasak „Pepco“, daugiau negu 2,1 tūkst. vartotojų pranešė apie dingusią elektrą Vašingtone, taip pat užregistruota gedimų sostinės pietrytiniuose priemiesčiuose Merilande.

Taip pat buvo paveikti svarbūs vyriausybės pastatai, įskaitant Baltuosius rūmus, kurie buvo trumpam likę be šviesos.

Tuojau pat įsijungė atsarginiai generatoriai, tiekdami srovę apšvietimui ir kompiuteriams, kurių daugelis persikrovė, nurodė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas sakė, kad nėra jokių požymių, kad šis gedimas buvo kokio nors saugumo pažeidimo rezultatas.

„Šiuo metu nematau jokio ryšio su terorizmu“, – jis sakė žurnalistams.

Valstybės departamente šviesa dingo per spaudos konferenciją, kur kurį laiką tęsėsi tamsoje – institucijos atstovė savo pranešimą skaitė pasišviesdama mobiliuoju telefonu.

„Valstybės departamentas buvo tarp pastatų, šiandien paveiktų elektros gedimo, – sakė jo atstovas Jeffas Rathke. – Departamentas toliau vykdė savo pagrindines funkcijas per tą gedimą.“

Šviesa pastate vėl buvo įjungta po pietų.

Elektros tiekimas Kapitolijuje irgi buvo keliskart nutrūkęs, bet vėliau buvo atkurtas, pranešė vienas pareigūnas.

Teritorinio saugumo departamentas atmetė galimybę, kad šis gedimas buvo sukeltas tyčia, bet nurodė „atidžiai stebintis pranešimus apie elektros tinklų gedimus, paveikusius kai kurias Vašingtono dalis“.

„Šiuo metu nėra jokių ženklų, kad šis gedimas yra kokios nors piktavališkos veiklos rezultatas“, – pridūrė departamentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi