Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.04 09:04

V. Putinas užėmė antrąją vietą įtakingiausių pasaulio žmonių reitinge

ELTA 2013.01.04 09:04

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užėmė antrąją vietą įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše, kurį sudarė Jungtinėse Valstijose leidžiamo žurnalo „Foreign Policy” Eurazijos redakcija.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užėmė antrąją vietą įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše, kurį sudarė Jungtinėse Valstijose leidžiamo žurnalo „Foreign Policy” Eurazijos redakcija.

Kaip paaiškino reitingo sudarytojai, „įtakingumu laikomas galėjimas priimti (vienasmenius) sprendimus, darančius poveikį daugelio žmonių gyvenimui ir gerovei”.

Pirmoji reitingo vieta liko laisva, kadangi, pasak leidinio, pasaulyje be didvyrių visi laukia, kas galėtų prisiimti atsakomybę už sunkiausius ir pavojingiausius iššūkius. „Visi kiti lyderiai, patekę į mūsų sąrašą, pernelyg užsiėmę vietinių ir regioninių problemų sprendimu”, – pažymi sudarytojai.

Komentuodamas Rusijos prezidento antrąją vietą, „Foreign Policy” pažymi, jog „nors jis ir ne toks populiarus kaip yra įpratęs, o jo šalis neturi tokios įtakos kaip SSRS, niekas planetoje nėra sutelkęs savo rankose daugiau vietinės ir regioninės valdžios kaip V. Putinas”.

Trečiąją vietą įtakingiausių pasaulio žmonių reitingo sudarytojai skyrė JAV federalinio atsargų banko vadovui Benui Bernanke. Pasauliui reikia, kad JAV ekonomika atsigautų, o B. Bernanke daro tiesioginį poveikį šiam procesui, aiškina savo pasirinkimą „Foreign Policy”.

Eilute žemiau įrašyta Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kurios politika „yra klijai, jungiantys Europą”. Po jos eina JAV prezidentas Barackas Obama, Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi ir naujasis Kinijos lyderis Xi Jinping.

Aštuntąją vietą reitingo sudarytojai skyrė iškart dviem žmonėms – Irano aukščiausiajam lyderiui ajatolai Ali Khamenei ir Tarptautinio valiutos fondo vadovei Christine Lagarde.

Įtakingiausių pasaulio žmonių dešimtuką pagal „Foreign Policy” versiją užbaigia Saudo Arabijos karalius Abdullah – „valstybės, darančios unikalų poveikį pasaulio rinkoms, vadovas”.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi