Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Maskvoje prieš V. Putiną protestuoja tūkstančiai žmonių

LRT.lt 2015.02.12 21:37

Antradienį į protestą prieš trečiąją kadenciją pradėjusį šalies prezidentą Vladimirą Putiną susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kurie skandavo „Rusija bus laisva“. 

Antradienį į protestą prieš trečiąją kadenciją pradėjusį šalies prezidentą Vladimirą Putiną susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kurie skandavo „Rusija bus laisva“.

Vėliavomis mojuojanti minia pasklido po aplink centrinę Puškino aikštę esančias gatves.

Anot policijos, akcijoje dalyvauja maždaug 18 tūkst. žmonių, tačiau opozicijos lyderis Sergejus Udalcovas teigia, kad jų yra daugiau kaip 100 tūkst. Naujienų agentūros AFP žurnalisto teigimu, į protestą susirinko dešimtys tūkstančių žmonių.

Akcijoje nedalyvavo beveik visi pagrindiniai opozicijos lyderiai, kurie apklausiami prokurorų, taip siekiant sutrukdyti eitynėms.

V. Putinas antradienį pareiškė neleisiantis, kad Rusiją silpnintų socialiniai sukrėtimai.

„Negalime sutikti su niekuo, kad silpnina mūsų šalį ar skaldo visuomenę. Negalime toleruoti sprendimų ir veiksmų, galinčių sukelti socialinius ir ekonominius sukrėtimus“, – per televiziją kalbėjo V. Putinas. 

Tai pirmasis masinis protestas po to, kai šalyje padidintos baudos už protestuotojų padarytus prasižengimus. Dabar jos siekia 300 tūkst. rublių – maždaug tokio dydžio į vidutinis metinis darbo užmokestis Rusijoje.

Sankcionuotos eitynės, kurios baigsis mitingu, surengtos praėjus dienai po to, kai ankstų rytą kaukėti pareigūnai iškrėtė protestų vadovų butus, atlikdami tyrimą dėl galimo smurto per ankstesnį mitingą.

Kratos atliktos teisininko Aleksejaus Navalny ir televizijos pranešėjos Ksenijos Sobčak namuose. Į pareigūnų akiratį pateko ir už demokratiją pasisakantis Ilja Jaškinas bei S. Udalcovas.

Antradienio rytą po apklausų A. Navalny, I. Jaškinas ir K. Sobčak paleisti. Manoma, kad vėliau jie prisidės prie protesto.

„Tyrėjai nori išsiaiškinti jų vaidmenį organizuojant (gegužės 6-osios) masinę demonstraciją“, – teigė Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Jis pridūrė, kad opozicijos atstovai apklausti kaip liudininkai, o ne kaip įtariamieji.

Šio tyrimo objektas – kruvini riaušių policijos ir protestavusių jaunuolių susirėmimai per protestą, surengtą V. Putino inauguracijos išvakarėse, tačiau K. Sobčak jame net nedalyvavo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi