Pasaulyje

2019.04.07 14:09

Ispanijoje suimtas slapto pasiklausymo skandalo centre atsidūręs lenkų milijonierius

BNS 2019.04.07 14:09

Ispanijoje suimtas iš Lenkijos pabėgęs multimilijonierius, įsivėlęs į slapto pasiklausymo skandalą, kuris prisidėjo prie centristinės Piliečių platformos (PO) pralaimėjimo 2015 metais įvykusiuose rinkimuose, pranešė policija.

2016 metų gruodį Marekui Falentai Lenkijoje buvo skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė už tai, kad jis prabangiuose Varšuvos restoranuose buvo įrengęs pasiklausymo sistemą, kuria naudodamiesi padavėjai įrašinėjo verslininkų ir politikų pokalbius.

Dėl to 2014 metais kilo didžiulis skandalas. Žiniasklaida tuomet paskelbė kai kurių pokalbių ištraukas, įskaitant pokalbį, kurio metu tuometinis Lenkijos užsienio reikalų ministras Varšuvos aljansą su Jungtinėmis Valstijomis tariamai pavadino „beverčiu“.

Šis skandalas prisidėjo prie tuomet valdančiosios PO pralaimėjimo 2015 metų rinkimuose, kuriuose pergalė atiteko konservatyviajai partijai „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS).

Ispanijos policija šeštadienį pranešė, jog kartu su Lenkijos kolegomis viename prabangiame bute Kuljeros mieste rytinėje šalies pakrantėje suėmė Varšuvos ieškomą „multimilijonierių“.

Jo vardas policijos pranešime nebuvo nurodytas. Buvo nurodyti tik jo inicialai, „M.A.F.“, ir pažymėta, kad Lenkijos žurnalo „Wprost“ 2013 metais sudarytame turtingiausių šalies gyventojų sąraše jam buvo atitekusi 67 vieta.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Joachimas Brudzinski tviteryje patvirtino, kad suimtasis yra verslininkas M. Falenta.

„Kai policija atvyko prie buto, įtariamojo partnerė agentų paprašė skubiai įeiti, nes M.A.F., suvokęs, kad už durų yra policija, pagrasino iššokti pro balkoną devintajame aukšte“, – pranešė policija.

Galiausiai jį pavyko atkalbėti nuo tokio žingsnio ir jis buvo suimtas.

Policijos atstovė negalėjo pasakyti, kada tiksliai buvo suimtas M. Falenta, bet pasakė, jog tai įvyko neseniai.

Taip pat neaišku, kada jis pabėgo iš Lenkijos.

Lenkijos institucijos buvo išdavusios jo Europos arešto orderį.