Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.07 23:11

Lenkija statys stebėjimo bokštus prie sienos su Kaliningrado sritimi

BNS 2015.04.07 23:11

Lenkija pastatys šešis bokštus, padėsiančius stebėti 200 km ilgio sieną su Rusijai priklausančia Kaliningrado sritimi, pirmadienį pranešė policija.

Lenkija pastatys šešis bokštus, padėsiančius stebėti 200 km ilgio sieną su Rusijai priklausančia Kaliningrado sritimi, pirmadienį pranešė policija.

Iki 50 m aukščio bokštai jau birželį bus parengti stebėjimui visą parą, Lenkijos sienos apsaugos policijos atstovė sakė naujienų agentūrai PAP.

Šis projektas kainuos per 14 mln. zlotų (3,7 mln. eurų), nurodė atstovė Miroslawa Aleksandrowicz.

Atstovė pridūrė, kad 75 proc. lėšų bus gauta iš Europos Sąjungos fondo Bendrijos išorinių sienų apsaugai.

Pasienio apsaugos tarnybos atstovė Joanna Rokicka antradienį nepriklausomai Briuselio naujienų svetainei „EUobserver“ pažymėjo, jog tą sistemą buvo nutarta įrengti „jau prieš kurį laiką, dar prieš prasidedant įvykiams Ukrainoje“.

„Tuos bokštus statome vien migracijos kontrolei. Jie nėra pritaikyti tam, kad išvengtume kokios nors padėties, susijusios su dabartine krize Ukrainoje“, – pridūrė ji.

Vienas Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas, pageidavęs neviešinti jo vardo, irgi sakė, kad tie bokštai „pritaikyti apsisaugoti nuo neteisėtų sienos kirtimų ir nėra susiję su dabartine padėtimi Ukrainoje“.

Statiniai bus gerai matomi, o juose įrengtos stebėjimo kameros visą parą transliuos vaizdą pasienio apsaugos postams Varmės-Mozūrų vaivadijoje.

Eismas per Lenkijos ir Kaliningrado srities pasienio postus suintensyvėjo, kai abi šalys 2012 metais pasirašė sutartį dėl bevizio režimo, taikomo Rusijos teritorijai, turinčiai apie 950 tūkst. gyventojų, ir dviejų Lenkijos šiaurinių vaivadijų gyventojams.

Praeitais metais sieną su smarkiai militarizuotu Kaliningrado anklavu, įsiterpusiu tarp Lenkijos ir Lietuvos, kirto daugiau negu 3 mln. Rusijos piliečių ir maždaug tiek pat lenkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi