Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.06 14:04

V. Putinas tikina sulaukęs dosnaus pasiūlymo iš P. Porošenkos

Uždarame Vladimiro Putino susitikime su verslininkais Rusijos prezidentas pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasiūlė jam „pasiimti Donbasą“, rašo rusiškoji žurnalo „Forbes“ versija.

Uždarame Vladimiro Putino susitikime su verslininkais Rusijos prezidentas pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasiūlė jam „pasiimti Donbasą“, rašo rusiškoji žurnalo „Forbes“ versija.

Taip jis esą pasakė uždaro susitikimo su Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovais metu. Jame V. Putinas tikino, kad „Normandijos ketveriukės“ susitikimo metu vasario 11–12 dienomis Minske P. Porošenka pasiūlė Donbasą prijungti prie Rusijos.

Pasak „Forbes“, vienas šaltinis, kuriam žinomas V. Putino ir verslininkų susitikimo turinys, teigė, kad Rusijos prezidentas taip nupasakojo savo dialogą su P. Porošenka: „Jis (P. Porošenka) man tiesiai pasakė: „Pasiimkite Donbasą“. Aš jam atsakiau: „Sukvailiojai? Man Donbasas nereikalingas. Jei nereikalingas jums, paskelbkite apie jo nepriklausomybę“.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad negali nei patvirtinti, nei paneigti „Forbes“ šaltinio pateiktos informacijos, nes V. Putino ir Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovų susitikimas vyko už uždarų durų.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas apsiribojo komentaru, kad sunkiosios ginkluotės atitraukimo iš konflikto zonos procesas kanclerei atrodo nepakankamai skaidrus. Tačiau atsakyti, ar A. Merkel girdėjo P. Porošenkos siūlymą dėl Donbaso statuso V. Putinui, atstovas negalėjo.

Nei Ukrainos prezidento atstovas spaudai Sviatoslavas Cegolko, nei Francois Hollande‘o atstovas jokio pareiškimo nepateikė.

Kaip teigia UNIAN cituojamas Kijevo kokybiškos politikos fondo prezidentas Michailas Minakovas, V. Putino pasakojimas labiau panašus į Rusijos prezidento „politinę vaizduotę“. Vargu ar P. Porošenka kalbėtų tokiu tonu.

Pasak eksperto, tuo atveju, jei P. Porošenka tikrai siūlytų „pasiimti Donbasą“, įprastinės jo įtakos grupės Ukrainos visuomenėje nebepalaikytų prezidento, tačiau tikėtina, kad jis galėtų susilaukti paramos iš gerokai radikalesnių grupių. Galiausiai tai nepaprastai nusmukdytų P. Porošenkos populiarumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi