Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.04 16:36

Kinijoje per protestus sulaikyta daugiau nei 50 žmonių

BNS 2015.04.04 16:36

Kinijos policija suėmė arba išsivežė daugiau negu 50 žmonių po protestų sostinėje Pekine ir pietinėje Guangdongo provincijoje, pranešė policija ir valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Kinijos policija suėmė arba išsivežė daugiau negu 50 žmonių po protestų sostinėje Pekine ir pietinėje Guangdongo provincijoje, pranešė policija ir valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Guangdonge policija suėmė 22 žmones, kai demonstrantai įsiveržė į greitojo geležinkelio stotį, protestuodami dėl žemės ir būsto problemų, „Xinhua“ pranešė penktadienio vakarą.

Per kitą incidentą, įvykusį šeštadienį Pekine, policija išvežė į ligoninę daugiau negu 30 žmonių, kurie išgėrė pesticidų per „gulimąjį“ protestą vienoje komercinėje gatvėje netoli sostinės centro, sakoma policijos pranešime. Ten pat nurodoma, kad šie protestuotojai buvo taksistai, atvykę iš šiaurinės Heilongdziango provincijos.

Anksčiau Kinijoje pasitaikydavo panašių incidentų, kai protestuotojai išgerdavo pesticidų arba trąšų viešose vietose, siekdami atkreipti dėmesį į savo nusiskundimus.

Kinijoje kasmet įvyksta apie 90 tūkst. „masinių incidentų“, kaip šioje šalyje yra vadinami protestai. Tokias akcijas dažniausiai išprovokuoja nepasitenkinimas korupcija, aplinkos tarša, neteisėtas žemės nusavinimas ir kitos blogybės.

Madžos kaimo Guandongo provincijoje gyventojai sakė, kad protestuotojai įsiveržė į traukinių stotį ketvirtadienį, „siekdami atkreipti aukšto rango pareigūnų dėmesį į problemas Madžoje dėl žemės, pinigų, drėkinimo ir gyvenamųjų būstų“, rašo „Xinhua“.

„Dideli žemės plotai buvo pigiai išparduoti, daugeliui kaimo gyventojų nebuvo tinkamai atlyginta“, – vienas gyventojas sakė „Xinhua“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi