Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.07 09:12

Venesuelos opozicija pradėjo operaciją „Laisvė“

ELTA 2019.04.07 09:12

Venesueloje šeštadienį opozicija protestavo prieš jau mėnesį besitęsiančius elektros tiekimo sutrikimus. Laikinuoju prezidentu pasiskelbęs opozicijos lyderis Juanas Guaido 358 miestuose vykusias demonstracijas pavadino operacijos „Laisvė“ pradžia - jos tikslas yra priversti atsistatydinti prezidentą Nicolą Madurą. „Mes reikalaujame ne tik vandens ir šviesos, bet ir demokratijos ir ateities“, – sakė J. Guaido pagrindiniame mitinge Karakase.

N. Maduras, anot jo, laikosi valdžioje tik padedamas ginkluotų sukarintų grupuočių. Daugiau kaip 90 proc. gyventojų esą nori valdžios pasikeitimo.

J. Guaido paragino savo šalininkus kitą trečiadienį su dviguba jėga vėl išeiti į gatves. Jis paskelbė ir apie tarptautinę konferenciją Venesueloje, kurioje bus debatuojama dėl dabartinės politinės ir socialinės krizės įveikimo. Forumo datos jis neįvardijo.

Valdančioji socialistų partija (PSUV) taip pat sukvietė savo šalininkus į demonstraciją N. Madurui paremti ir „prieš imperializmą“.

JAV ir dauguma kitų Vakarų šalių pripažįsta J. Guaido teisėtu Venesuelos vadovu. Jos įspėja N. Madurą dėl opozicijos lyderio suėmimo. Valdžiai ištikima Konstitucinė Asamblėja prieš tai panaikino J. Guaido parlamentinį imunitetą.

Prieš J. Guaido jau vyksta du tyrimai: teisėsauga kaltina jį neteisėtai užėmus prezidento postą; be to, jis vasarį, nepaisydamas draudimo, išvyko iš šalies ir aplankė kai kurias Pietų Amerikos valstybes.                 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi