Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

„The Times“: gandai apie V. Putino susirgimą – tiesa

DELFI.lt, BNS 2015.09.08 13:45

„Rusų kariai ir žvalgybininkai savo kolegoms JAV pranešė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sirgo, todėl 11 dienų kovo mėn. nesirodė viešumoje“, – rašo „The Times“.

„Rusų kariai ir žvalgybininkai savo kolegoms JAV pranešė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sirgo, todėl 11 dienų kovo mėn. nesirodė viešumoje“, – rašo „The Times“.

Pranešama, kad ši informacija pasiekė į atsargą išėjusius amerikiečių generolus.

Neįvardintas į atsargą išėjusius aukšto rango JAV ir Rusijos karininkus vienijančios organizacijos „Elba Group“ narys šią informaciją patvirtino.

„Vienas iš narių pripažino, kad Putinas sirgo, – taip aiškinamas jo dingimas kovo mėn. pradžioje. Jis patvirtino, kad Putinas tvirtai laiko valdžią savo rankose. Taip pat šios organizacijos narys apgailestavo, kad Rusijos politikos ir lyderystės kultūra nepakankamai išvystyta, todėl kokių nors Rusijos vadovo ligų ar silpnumo apraiškų pripažinimas yra neįmanomas. Iš dalies toks požiūris gali būti paaiškinamas tuo, kaip žeminančiai Vakarų žiniasklaida vaizdavo Borisą Jelciną“, – rašo „The Times“.

DELFI primena, kad kovo mėnesį po 10 dienų pertraukos V. Putinas pirmą kartą pasirodė viešumoje. Tuomet jis susitiko su Kirgizijos vadovu. Kirgizijos lyderis sakė žurnalistams, kad prieš tas derybas V. Putinas jam aprodė Konstantino rūmų parką, pats sėdęs prie automobilio vairo.

„Vladimiras Vladimirovičius mane ką tik pavežiojo po teritoriją, pats sėdęs prie vairo. (Sakau tai), kad būtų mažiau gandų. Aš pats girdžiu visokių paskalų apie save. Žinoma, tai ne visiškai teisinga. Tai yra, Rusijos prezidentas ne vien vaikšto – bet ir laksto (automobiliu); vežioja svečius, pats vairuodamas“, – aiškino A. Atambajevas.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius daugiau nekomentuos informacijos apie V. Putino sveikatą ir patarė žurnalistams kreiptis į tų pranešimų autorius.

„Dažniausiai prezidentas, net kai serga, dirba“, – pasakė D. Peskovas, atsakydamas į žurnalisto klausimą, ar gali prezidentas gauti nedarbingumo lapelį, kai būna peršalęs.

Apie pranešimus užsienio žiniasklaidoje, kad trumpas V. Putino dingimas iš viešumos kovo pradžioje buvo susijęs su jo sveikatos būkle, D. Peskovas pažymėjo: „Apie štai tą medžiagą atsakysiu jums taip: laikraščiui „Times“, žinoma geriau matyti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi