Naujienų srautas

Pasaulyje2015.04.03 00:22

Rasta antroji „Germanwings“ lėktuvo juodoji dėžė

DELFI.lt 2015.04.03 00:22

Marselio prokuratūra praneša, kad rasta antroji „Germanwings“ sudužusio lėktuvo juodoji dėžė.

Marselio prokuratūra praneša, kad rasta antroji „Germanwings“ sudužusio lėktuvo juodoji dėžė.

Apie tai skelbia spiegel.de.

Šioje dėžėje yra informacija apie skrydžio ir lėktuvo A320 techninius duomenis.

Juodoji dėžė rasta po devynias paras trukusios paieškos, pranešė tyrimo pareigūnai ketvirtadienį.

Tikimasi iš jos išgauti daugiau informacijos apie įvykusią nelaimę po to, kai lakūnų kabinos garsų įrašai padėjo nustatyti, jog antrasis pilotas Andreas Lubitzas tyčia nukreipė lėktuvą į kalno šlaitą.

Antra juodoji dėžė registruoja techninius skrydžio parametrus; šie duomenys gali tiksliau atskleisti paskutines 4U9525 skrydžio akimirkas prieš sudužimą ir 150 žmonių žūtį antradienį.

Pirmoje juodojoje dėžėje, rastoje sudužimo dieną, buvo įrašyti lėktuvo kapitono ir antrojo piloto pokalbiai; šie įrašai įrodo, kad kabinoje lėktuvo katastrofos metu buvo tik 27-metis vokietis A. Lubitzas.

Tyrėjų nuomone, lėktuvo „Airbus A320“ antrasis pilotas kovo 24 dieną tyčia užsirakino pilotų kabinoje, kai įgulos kapitonas iš jos trumpam išėjo, ir nukreipė žemyn iš Barselonos į Diuseldorfą skridusį lainerį, kuris, skrisdamas 700 km per val. greičiu, galiausiai rėžėsi į kalno šlaitą. Žuvo visi 150 žmonių: pusė jų buvo vokiečiai, daugiau kaip 50 – ispanai.

Anot tyrėjų, iš įrašytų garsų spėjama, kad keleiviai nežinojo, kas vyksta iki pačių paskutinių sekundžių, kai pasigirdo klyksmai.

Gelbėtojai visą laiką po katastrofos sijote sijoje nuolaužas, stengdamiesi rasti žuvusiųjų palaikus, identifikuoti juos DNR tyrimais, taip pat ieškojo antros juodosios dėžės.

Darbus sunkino itin nelygus kalnų reljefas bei didelis nuolaužų išsibarstymas dėl galingo smūgio į kalną.

Balandžio 2 d. pranešta, kad antrasis praėjusią savaitę Prancūzijos Alpėse sudužusio „Germanwings“ lėktuvo pilotas Andreasas Lubitzas domėjosi pilotų kabinos durų veikimo principu.

Kaip rašo abcnews.go.com, iš A. Lubitzo namų paimta planšetė, kuria jis naudojosi kovo 16–23 dienomis, – katastrofa įvyko kovo 24 d.

Prokurorai išsiaiškino, kad A. Lubitzas naudojosi planšete, ieškodamas informacijos apie savižudybės būdus ir pilotų kabinos saugumo parametrus.

Šie faktai įrodo, kad nusikaltimą jis planavo ir apgalvojo iš anksto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi