Pasaulyje

2013.01.03 22:39

V. Putinas suteikė aktoriui G. Depardieu Rusijos pilietybę

LRT.lt 2013.01.03 22:39

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą suteikti Rusijos pilietybę prancūzų aktoriui Gerard`ui Depardieu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą suteikti Rusijos pilietybę prancūzų aktoriui Gerard`ui Depardieu.

Apie tai pranešta Kremliaus internetinėje svetainėje, rašo lenta.ru.  

G. Depardieu persikėlė gyventi iš Prancūzijos į Belgiją dėl 75 proc. pajamų mokesčio turtuoliams, kurį planuoja įvesti prezidentas Francois Hollande`as.  

Prancūzijos premjeras Jeano Marco Ayraulto aktoriaus poelgį pavadino „apgailėtinu“. Tada įsižeidęs G. Depardieu pagrasino, kad atsisakys Prancūzijos pilietybės.

Gruodžio 18 d. Prancūzijos laikraštis „Le Monde“ pranešė, kad G. Depardieu gali gauti Rusijos pilietybę, ir pacitavo jo žodžius: „V. Putinas jau atsiuntė man pasą“. Rusijos prezidento administracijos atstovai pavadino šį pareiškimą pokštu. „Aš nieko nesu apie tai girdėjęs“, – sakė V. Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

Nuo tada, kai prezidento F. Hollande`as vyriausybė paskelbė, kad asmenims, per metus uždirbantiems daugiau nei 1 mln. eurų, įves 75 proc. pajamų mokestį, dalis turtingiausių prancūzų įsikūrė šalyse, kuriose mokesčiai mažesni.

Prancūzų kompozitorius J. M. Jarre`as įsikurs Londone

Ketvirtadienį taip pat pranešta, kad prancūzų kompozitorius Jeanas Michelis Jarre`as kreipėsi į Didžiosios Britanijos vyriausybę, norėdamas persikelti į Londoną ir ten plėsti savo verslą.

Didžiosios Britanijos leidinių duomenimis, J. M. Jarre`as taip pat bando gelbėtis nuo naujų mokesčių.

Persikėlimo į Londoną klausimą kompozitorius aptars premjero rezidencijoje Dauning Stryte, Londone.

J. M. Jarre`as išreiškė norą atidaryti rytinėje Londono dalyje „Tech City“ savo muzikinės įmonės „Jarre Technologies“ atstovybę. Čia jau įsikūrusios tokių įmonių, kaip „Microsoft“ ir IBM, atstovybės. Kompleksas „Tech City“ didelėms įmonėms siūlo naudingas mokesčių sąlygas.