Jungtinės Tautos skelbia, kad užsienio piliečių srautas į grupuotes – „Islamo valstybė“ ir „Al Qaeda“ – pastaruoju metu suintensyvėjo labiau, negu bet kada. Naujoje ataskaitoje įspėjama, kad tai kelia ilgalaikę grėsmę pasaulio saugumui
Jungtinės Tautos skelbia, kad užsienio piliečių srautas į grupuotes – „Islamo valstybė“ ir „Al Qaeda“ – pastaruoju metu suintensyvėjo labiau, negu bet kada. Naujoje ataskaitoje įspėjama, kad tai kelia ilgalaikę grėsmę pasaulio saugumui.
Jungtinių Tautų duomenimis, iš užsienio atvykusių kovotojų islamistų skaičius šiose grupuotėse išaugo 70 procentų. Ekspertai pabrėžia, kad daugiau negu 2 tūkstančiai žmonių iš mažiausiai 100 šalių prisidėjo prie džihadistų, veikiančių Irako, Sirijos, Libijos, Pakistano ir Filipinų teritorijose.